Вибухозахищене відеоспостереження

0
20

Системи відеоспостереження можуть використовуватися не тільки для приватних цілей (відеоспостереження в квартирі, на дачі, за нянею) або для спостереження в офісних приміщеннях, але і на об’єктах підвищеної небезпеки. До них можна віднести різні підприємства, які займаються видобуванням, переробкою, реалізацією, зберіганням або транспортуванням вибухонебезпечних і агресивних речовин. На таких об’єктах високий ризик виникнення вибухонебезпечних сумішей газів, парів, що може викликати займання або вибух. Утворення таких сумішей може бути як нормою певного виробничого процесу, так і результатом аварійної ситуації.

Для здійснення відеоспостереження на таких об’єктах звичайне обладнання не підійде. Для таких цілей використовують системи вибухозахищеного відеоспостереження — це спеціальне обладнання, яке характеризується підвищеним рівнем надійності і безпеки. Таке обладнання складається із спеціальних елементів, які запобігають загоряння при його експлуатації. Система відеоспостереження на таких об’єктах може бути як окремим механізмом, так і складовою загальної системи безпеки, так як відеообладнання може забезпечувати вирішення кількох завдань. В першу чергу, камера відеоспостереження — це основне джерело інформації. З її допомогою можна контролювати різні технологічні процеси, а також дізнатися про якесь відхилення в них.

Вибухозахищене відеоспостереженняСистеми відеоспостереження, які використовуються на вибухонебезпечних об’єктах складаються з обладнання, яке виключає ймовірність загоряння вибухонебезпечних речовин і сумішей. Камери оснащуються вибухонепроникними оболонками, які представляють собою вид вибухозахисту електрообладнання, в якому його частини, здатні запалити вибухонебезпечну суміш, укладені в оболонку, здатну витримувати тиск вибуху воспламенившейся суміші без пошкодження і передачі займання в навколишнє вибухонебезпечну суміш, для якої вона призначена. Як правило, система відеоспостереження складається з таких вибухозахищених компонентів, як відеокамери (відеореєстратори), пристрої наведення, системні блоки та з’єднувальні коробки, передавальні пристрої, монітори і т. д.

Використання систем вибухозахищеного відеоспостереження несе за собою ряд позитивних факторів. По-перше, таке обладнання забезпечує безпечну роботу системи в умовах підвищеного ризику. По-друге, працівники таких підприємств можуть віддалено спостерігати за процесами, які можуть нести небезпеку для їх здоров’я. Також можна здійснювати контроль за справністю обладнання, яке бере участь в таких процесах.

Найпоширенішими місцями використання систем відеоспостереження з використанням вибухозахищеного обладнання є шахти і рудники, нафтопереробні та хімічні підприємства, склади та сховища ПММ, випробувальні цеху, лабораторії та інші об’єкти. Подібні об’єкти можуть включати як вибухонебезпечні, так і звичайні зони. У тих місцях, де відсутня підвищена небезпека допускається використовувати звичайне обладнання для відеоспостереження, і, відповідно, загальна система відеоспостереження буде поєднувати різні варіанти пристроїв для спостереження.