Видеоаналитика та її можливості

0
263

У зв’язку з тим, що практично в кожній сфері життєдіяльності широко поширене використання системи відеоспостереження для забезпечення безпеки на об’єкті, відбувається постійне вдосконалення і впровадження додаткових функцій, які здатні значно поліпшити і зробити систему більш ефективною. Розвиток нових технологій у світі відеоспостереження сприяє широкому поширенню інтелектуальних можливостей відеоаналітікі.

Існують певні завдання з якими видеоаналитика успішно справляється. До них можна віднести: розпізнавання номерів транспортних засобів, розпізнавання облич людей, фіксація подій (перехід через лінію, вхід або вихід за межі певної території). Це найбільш популярні можливості відеоаналітікі. Є ряд завдань, з якими, на жаль, видеоаналитика ще не здатна справлятися. Мова йде про виявлення якого-небудь захованого зброї, терористичних загроз і т. д.

Якщо, наприклад, говорити про розпізнаванні осіб, то це завдання вирішити не так вже просто. Для правильного функціонування такої системи необхідно вирішити безліч детальних питань. Повинні бути витримані всі вимоги щодо освітленості, розміру та розташування особи в кадрі камери та ін. Фахівці розмірковують над питанням, видеоаналитика повинна бути централізованою або її робота повинна здійснюватися в самій відеокамері.

Використання аналітики на рівні камери відеоспостереження має певні плюси:

  • можливість вести роботу з тільки що отримана з матриці картинкою;
  • зменшується ризик збою в роботі (якщо відбудеться збій в роботі тільки однієї відеокамери, інше обладнання продовжить працювати, а якщо збій на сервері, який відповідає за обробку зображення декількох камер, то цей процес буде зупинено для всіх пристроїв);
  • можливість зменшити рівень мережевого трафіку. В даний час існують камери відеоспостереження, які за рахунок своїх інтелектуальних здібностей роблять можливим створення систем відеоспостереження без використання комп’ютерів.

Спектр інтелектуальних можливостей постійно зростає. Застосовуються вони для забезпечення безпеки і контролю за периметром будівель, для спостереження за обстановкою на дорозі, для забезпечення безпеки в транспорті і т. д. Досить часто видеоаналитика служить хорошим помічником для оператора відеонагляду.