Відеодомофон або відеовічко?

0
331

Якщо говорити про безпеку на території будинку або квартири, то головною межею, переступивши яку ми опиняємося вже усередині приміщення, є вхідні двері. Саме вхідні двері виконує роль якогось обгороджування від зовнішнього світу. Обладнав вхідні двері простою системою відеоспостереження, користувач може з легкістю контролювати доступ до свого помешкання сторонніх людей. Дистанційний перегляд відео з пожаловавшим гостем, дає можливість господареві житла зробити правильний вибір і не допустити в приміщення непроханого гостя.

Роками раніше господарі житла могли лише за допомогою дверного вічка дізнатися, хто до них завітав. Але розвиток технологій не стоїть на місці. В даний час з допомогою такого сучасного обладнання, як відеодомофон і відеовічко, можна успішно контролювати доступ в квартиру або будинок, а також ділянку території біля вхідних дверей.

В даний час на ринку відеоспостереження представлені різні моделі обладнання від різних фірм-виробників. Не варто забувати про умови експлуатації такого обладнання. Зовнішня панель виклику, як правило, розташовується поза приміщення, а, відповідно, вона потрапляє під вплив різних факторів навколишнього середовища, а також не виключені навмисні пошкодження пристрою. Зазвичай, виклична панель має вигляд литої металевої конструкції, яка не має у своїй будові наскрізних отворів. Матеріал, з якого виготовлено пристрій, що забезпечує вандалозащищенную функцію, так як ризик того, що пристрій може бути зіпсовано досить великий. Відеодомофон або відеовічко?

Всі панелі виклику відеодомофонів оснащені інфрачервоною підсвіткою для забезпечення відеозображення в темний час доби. ІЧ-підсвічування часто виконується під виглядом інформаційної таблички пристрою. Але все ж, до недоліків таких пристроїв варто віднести саме їх низьку інформативність в темний час доби.

Крім розглянутого вище відеодомофона, для ведення спостереження і контролю за проникненням на територію житлового приміщення використовуються видеоглазки. Цей пристрій зовні має вигляд звичайного дверного вічка. Камера відеоспостереження, якою оснащено цей пристрій, не привертає увагу оточуючих, а це істотно знижує ризик навмисної псування обладнання.

Досить широко поширені видеоглазки, що мають середній рівень якості. Вони оснащені малогабаритними ПЗС-камерами відеонагляду з вбудованим об’єктивом. Вони забезпечують досить хороший рівень якості зображення, здатні ефективно виконувати свої функції при поганому освітленні за рахунок високого дозволу і рівня чутливості.

Досить вдалим вважається варіант, коли встановлюючи відеоспостереження на вхідні двері, зовнішня панель домофона вибирається без камери відеоспостереження, а для отримання картинки використовується відеовічко. Такий варіант викликає менше підозр про ведення спостереження. У зв’язку з тим, що ІЧ-підсвічування, якою оснащені викличні панелі домофонів, не завжди здатна забезпечити користувача зображенням хорошої якості в темний час доби, досить вдалим варіантом буде використання окремої підсвічування. Її встановлюють у вигляді номера квартири. Дальність такий підсвічування становить 3-4м. Спільне використання та видеоглазка, і домофонної системи, незважаючи на деяке підвищення загальної вартості устаткування, що забезпечує більш ефективне відеоспостереження, а, відповідно, підвищує рівень безпеки.