Відеодомофон — захисний пристрій

0
179

Одним з найбільш простих способів забезпечення безпеки житлового приміщення можна назвати відеодомофон. Це досить зручний варіант, щоб убезпечити себе від проникнення в житлове приміщення сторонніх осіб. В комплект обладнання входить монітор, на якому користувач може побачити зображення всього того, що відбувається за дверима, а також виклична панель, яка оснащена камерою відеоспостереження. Завдяки відеозображенню користувач завжди буде бачити людину, що знаходиться за дверима, а, відповідно, може прийняти рішення про прийняття цього гостя. .

Для установки відеодомофона користувач може скористатися допомогою фахівців або виконати підключення самостійно. Основними елементами, які потрібні для встановлення, є: блок живлення, замок, монітор, дротові з’єднання, виклична панель. Блок живлення вибирається з урахуванням кількості пристроїв, які будуть підключені в систему. Замки, які включаються в таку систему можуть бути як електромагнітні, так і електромеханічні. Електромеханічний замок працює за допомогою електричного приводу. Якщо рівень харчування в системі став менше, такий пристрій можна відкрити або закрити за допомогою звичайного ключа. Принцип електромагнітного замку абсолютно інший. Він являє собою механізм, що складається з двох магнітів, які тримають двері закритою. Головний недолік такого пристрою в тому, що при зниженні напруги, захист буде відсутній.

Основна функція монітора полягає в передачі зображення з панелі виклику, а також з його допомогою можна управляти замками. Щоб усе обладнання функціонувало, необхідно провести кабельні з’єднання, які з’єднають всі пристрої в єдину систему. Від якості виконаних робіт з прокладання кабелів буде залежати робота всієї системи. Акцент потрібно зробити на ізоляцію, що забезпечить захист сигналу від впливу зовнішніх факторів.

Найголовнішою складовою в системі вважається виклична панель відеодомофона. Саме цей елемент системи забезпечує зв’язок. Як правило, він з’єднується з монітором і отримує від нього харчування. Існують різні варіанти пристроїв. Деякі з них в своєму складі мають такі елементи: управління замком; іч-підсвічування для отримання зображення при поганому освітленні; мікрофон і динамік для ведення переговорів; камеру відеоспостереження. Якщо установка відеодомофона буде здійснюватися, наприклад, у будинку, а виклична панель буде знаходитися поза приміщенням, то слід вибирати це пристрій з підвищеними захисними характеристиками.