Видеообнаружение руху — мета знайдено!

0
291

Техніка, яка використовується для відеоспостереження в наш час, володіє безліччю цікавих і корисних функцій. Подібні доповнення до звичайного процесу відеозйомки можуть принести користувачеві масу додаткових можливостей, які зроблять процес спостереження за об’єктом набагато ефективніше і зручніше. У цій статті ми розглянемо, що являє собою видеообнаружение руху, і що під цим мається на увазі.

Отже, видеообнаружение руху дозволяє не тільки зафіксувати активні дії, але й також знайти потрібний фрагмент серед великого обсягу інформації. Перед використанням системи виявлення руху на об’єкті, необхідно проаналізувати деякі особливості.

Існує певний принцип роботи видеообнаружения. Картинка, отримана з відеокамери зберігається в цифровому форматі. Надалі це цифрове значення змінюється в залежності від того, як відбуваються зміни у зображенні і джерелі інформації. З допомогою складної ланцюжка дій відбувається аналіз змінюються цифрових значень для того, щоб розпізнати певний образ. В цілому, ці дії можна назвати функцією програмного забезпечення. Відбувається програмування цих функціональних можливостей плати і чіпи, які надалі встановлюються в відеообладнання (відеокамери, цифрові відеореєстратори і т. д.). Ще один варіант — це спеціалізоване програмне забезпечення, яке встановлюється на комп’ютер. З його допомогою також стає доступна можливість видеообнаружения руху.

Як правило, функція виявлення руху, дозволяє виявити будь-який рух на видеополе. Система може бути налаштована таким чином, що після виявлення руху може автоматично включатися відеозапис того, що відбувається. Деякі відеореєстратори здатні знайти відеозаписи, на яких зафіксовані пересування серед всієї збереженої інформації. Вдосконалені способи виявлення руху мають наступні можливості:

  • розпізнавання неправомірного проникнення на певну територію;
  • коригування з урахуванням того, що відбувається навколо (виняток руху тварин, автомобілів, листя з дерев і ін);
  • визначення кількості об’єктів, які виконують рух, а також частоти цього переміщення;
  • ідентифікація за напрямом руху об’єктів (наприклад, розпізнавання руху в напрямку тих місць, куди доступ заборонений);
  • розпізнавання певних об’єктів, заданих користувачем;
  • відстеження руху конкретного об’єкта (перехід об’єкта з поля зір однієї відеокамери до іншої);
  • відстеження руху кількох зазначених об’єктів.

Розвиток можливостей у сфері виявлення руху постійно зростає. Створюються все більш універсальні системи з новітніми функціями. Обладнання, яке використовується для виявлення руху, налаштовується індивідуально у відповідності з запитами користувача. Перед вибором обладнання для конкретного об’єкта спостереження, потрібно визначитися з функціональними потребами в пристроях для нього. У тому випадку, якщо характеристики будуть обрані вірно, то система виявлення руху дозволить виконувати найскладніші завдання у сфері безпеки.