Відеоспостереження через мобільний інтернет

0
174

В даний час без інтернету важко уявити наше повсякденне життя. Але існують місця, де немає можливості використовувати дротове підключення. Часто з такою проблемою стикаються власники заміських будинків і дач. У більшості випадків така проблема вирішується за допомогою мобільного інтернету. Стільникові оператори надають досить широкий вибір USB-модемів з SIM-картою, які забезпечують 3G/4G інтернет-підключення.

При побудові системи відеоспостереження підключення рекордера до інтернету виконуватися з допомогою LAN роз’єму, для чого буде потрібно таке сполучна ланка, як роутер. Він зв’яже USB-модем і рекордер. Для виконання такого підключення підійде будь-роутер, але повинні бути враховані такі умови:

  • повинна бути можливість підключення USB-модема до роутера;
  • роутер повинен бути оснащений LAN виходом.

Сигнал інтернету, отриманий за допомогою роутера може бути використаний не тільки для ведення спостереження, а й для інших цілей, що дуже зручно.

Варіант організації системи відеоспостереження з допомогою 3G/4G інтернету може бути наступним. З устаткування буде потрібно 3G/4G модем, рекордер і пристрої, наприклад, з технологією P2P. Для забезпечення віддаленого доступу потрібно або статичну IP-адресу» або «зовнішній динамічний IP-адресу». З провайдерами, які надають клієнтам провідний інтернет, як правило, проблем з таким питанням не виникає, а, що стосується мобільних операторів, то це не завжди можливо.

На ринку відеоспостереження також є рекордери, які можуть безпосередньо працювати з модемом. Але такий варіант підключення більш проблематичний. Складнощі починаються в той момент, коли відбувається тимчасова втрата зв’язку модемом. Після того, як зв’язок відновлюється, рекордер відмовляється бачити USB-модем або виникають якісь інші проблеми. Для подальшої роботи потрібно виконати перезавантаження модему і рекордера, але проводити такі дії кілька разів в день доставляє незручності. При використанні роутера, як правило, таких проблем не виникає, а якщо такі проблеми є, то виробники їх швидко вирішують. Оновлення програмного забезпечення, зазвичай, дозволяє впоратися з усіма недоліками. Тому, багато фахівців не рекомендують використовувати подібне устаткування.