Відеоспостереження на суднах

0
238

Судовладельческие компанії, які займаються вантажними і пасажирськими перевезеннями, схильні до різних ризиків у процесі здійснення рейсу судном. До них можна віднести вандалізм, крадіжки, псування дорогого обладнання, події в результаті недбалості робітників. Для того, щоб убезпечити вантаж, а також екіпаж і пасажирів, судновласники використовують системи відеоспостереження на судах.

Системи відеоспостереження можуть бути встановлені на суднах різного типу: на буксирах, танкерах, суднах, яхтах, круїзних лайнерах та інших. Використання камер відеоспостереження несе безліч переваг.

 • Забезпечення безпеки екіпажу та пасажирів судна. Системи відеоспостереження дають можливість надати безпечні умови праці для екіпажу та відпочинку для пасажирів.
 • Забезпечення схоронності суднового обладнання. Не виключена поломка або крадіжка дорогого обладнання на борту корабля. Причиною може бути як людський фактор, так і зовнішні загрози.
  Камери відеоспостереження допоможуть розібратися у вже подію або навіть запобігти майбутню подію.
 • Підвищення безпеки вантажу і контейнерних перевезень. При виконанні вантажно-розвантажувальних робіт камери відеоспостереження дозволять контролювати весь процес, а, відповідно, дозволять забезпечити збереження вантажу при переміщенні, а також в місцях його зберігання.
 • Запобігання актів вандалізму, крадіжок та інших злочинів. Установка камер в усіх необхідних місцях допоможе попередити вчинення злочину, так і дозволить знайти винних у скоєні дії. Відеозапис, на якому зафіксовані всі деталі події, стане відмінним доказом проти зловмисника.
 • Виявлення загроз. Система відеоспостереження може виявити несанкціоновані проникнення на борт корабля, а також вчасно виявити які-небудь інші небезпеки.
 • Підвищення дисциплінованості персоналу і якості роботи. Звичайно ж, ніхто під об’єктивом камер не дозволить собі байдикувати, що підвищить загальний рівень трудової дисципліни серед екіпажу.
 • Система відеоспостереження на судні може складатися з камер різного типу: камери для зовнішнього і внутрішнього використання, вибухозахищені камери, камери з інфрачервоним підсвічуванням і тепловізійні камери. Кожен тип камер пристосований до відеоспостереження в певних умовах. Крім відеокамер, до складу систем входять блоки управління (пульти, клавіатури, пристрою відображення (суднові дисплеї), відеореєстратори і інше додаткове устаткування.

  Для створення систем відеоспостереження в умовах судна необхідно враховувати багато вимоги до обладнання. Необхідно передбачити захист обладнання від зовнішніх факторів, враховуючи в якому місці воно буде розташоване. Характеристики і параметри пристроїв повинні відповідати потребам користувачів. Якщо в подальшому не виключається можливість розширення всієї системи, то потрібно спочатку врахувати сумісність обладнання, що купується. А загальний склад відеокамер та інших пристроїв залежить від типу і розміру судна, цілей відеоспостереження та інших істотних умов, які впливають на вимоги до системи відеоспостереження на судні.