Відеоспостереження на транспорті особливого призначення

0
316

Питання забезпечення безпеки приділяється досить багато уваги, не залежно про яку сферу діяльності йде мова. На ринку відеоспостереження запропоновано велику кількість відеообладнання, але більшою мірою воно призначене для використання на стаціонарних об’єктах. Але системи відеоспостереження потрібно встановлювати також і на пересувних, для яких вибір пристроїв не такий широкий.

До об’єктів, про безпеку яких слід подбати більшою мірою, належать транспортні засоби спеціального призначення. Мова йде про автомобілі служб інкасації, на які часто відбуваються напади.

Багато автолюбителів набувають засоби відеозапису для свого автомобіля, які можна зустріти в багатьох роздрібних магазинах. Зрозуміло, такий варіант не підійде для організації відеозйомки для транспорту спеціальних служб. Є безліч відмінностей системи відеоспостереження, організованої на стаціонарному об’єкті від відеосистеми мобільного об’єкта. По-перше, в автомобілі немає оператора відеонагляду, який буде приймати потрібне рішення у разі виникнення будь-якої ситуації. У зв’язку з цим, система відеоспостереження на пересувному об’єкті, в першу чергу, існує для ведення запису всіх подій, що відбуваються. Система повинна функціонувати без збоїв, щоб у потрібний момент можна було відновити всі деталі події. Обладнання, що використовується для таких цілей, повинно володіти захистом від вібрації, повинно мати такі характеристики, які дозволяють застосовувати його при перепадах температур і при зміні освітлення в дорозі.

На ринку відеоспостереження представлено не так вже багато відеопристроїв, які будуть володіти широкою функціональністю, відповідними технічними характеристиками, які можна буде використовувати для організації системи відеоспостереження на бронеавтомобилях. Такі автомобілі спеціальними службами використовуються у будь-який час року при будь-яких погодних умовах, а це вимагає від відеообладнання підвищених захисних характеристик.

Пристрої, які монтуються на зовнішню поверхню бронеавтомобіля для зовнішнього відеоспостереження, підбираються з підвищеними захисними властивостями від вологи і пилу. Крім того, пристрої оснащені вандалозащитным корпусом і ІЧ-підсвічуванням. Такі камери відеоспостереження здатні ефективно функціонувати при температурі від -40 до +60°С. Камери відеоспостереження, які встановлюються для внутрішньої відеозйомки, як правило, мають ще і мікрофон для запису. Практично такі ж захисні вимога пред’являються і до відеореєстратора, який буде входити в систему відеоспостереження на бронеавтомобиле.

Камери відеоспостереження на броньованих автомобілях — це, в першу чергу, інструмент забезпечення безпеки. Для таких автомобілів характерна обмежена видимість як з боку водія, так і з боку його напарника. Для того щоб підвищити безпеку і зменшити кількість сліпих зон, по периметру автомобілі встановлюють відеокамери. Крім того, система відеоспостереження дозволяє контролювати і самих співробітників, записувати їх переговори.

Основними зонами, де повинен бути забезпечений максимальний контроль, є задня частина машини, бічні сторони, а також відділення для перевезення цінностей. Камера відеоспостереження, встановлена на задній частині автомобіля, використовується при виконанні маневрів на парковці. Відеокамери, встановлені з боків, необхідні для огляду сліпих зон, також застосовуються для контролю за входом в саме відділення інкасаторської машини. Курсова відеокамера записує всі події, що відбуваються по ходу руху автомобіля.