Відеоспостереження та відеозапис

0
295

Система відеоспостереження є найважливішою складовою частиною системи безпеки. Суть роботи системи відеоспостереження полягає в тому, що за допомогою відеообладнання ведеться постійний контроль за подіями, що і забезпечує безпеку на об’єкті. Крім цього, вся інформація зберігається в архіві у вигляді відеозаписів.

Останнім часом активно розвиваються цифрові технології, що призводить до появи в відеосистемах інтелектуальних функцій. З їх допомогою можна не тільки зафіксувати рух об’єкта в кадрі, але й розпізнати державні номери транспортних засобів.

Встановлена система відеоспостереження здатна впорається з такими функціями:

  • забезпечення користувача кольоровим або чорно-білим зображенням при різних умовах на об’єкті;
  • забезпечення моніторингу подій, що відбуваються в онлайн режимі;
  • організація віддаленої системи відеоспостереження;
  • формування архівних відеозаписів;
  • ведення запису за встановленими подій.

Щоб отримати зображення застосовуються пристрої — камери відеоспостереження, вони можуть як чорно-білими, так і кольоровими. На ринку відеоспостереження представлено безліч обладнання, яке може істотно відрізнятися за технічними характеристиками. Не варто покладатися тільки на вартість пристроїв і купувати моделі, які мають більш високу ціну. Обладнання слід вибирати, оцінивши умови функціонування відеосистеми на об’єкті. Для кожного об’єкта пристрою підбираються індивідуально, від грамотного підходу до кожного етапу організації системи відеоспостереження буде залежати ефективність її роботи.

Варіантів ведення архіву з відеозаписами в сучасних системах досить багато. При стандартному наборі обладнання використовують відеореєстратори з жорсткими дисками, а більш простий і зручний спосіб — хмарний архів. Використання такої сучасної технології, як хмарний сервіс відеоспостереження значно спрощує побудову системи відеоспостереження. Користувач може значно скоротити фінансові витрати на придбання обладнання, так як з усіх необхідних пристроїв в список входить тільки IP-камера відеоспостереження. Головне, що потрібно, — це постійне інтернет-з’єднання. Зручність такого варіанту побудови відеосистеми очевидно: користувач у будь-який час доби отримує віддалений доступ до камер в будь-якій точці світу, може переглядати поточні події, так і архівні відеозаписи. При цьому термін зберігання даних залежить від вибору користувача. Застосувати хмарний сервіс для побудови системи відеоспостереження будь-якого об’єкта. Найчастіше такий варіант вибирають користувачі для домашнього відеоспостереження, так як не потрібно великої кількості часу і фінансових витрат, щоб організувати повноцінну систему відеоспостереження.