Види датчиків руху

0
123

Датчики руху — це досить корисна сучасна технологія, яка здатна ефективно виконувати свої функції як для підвищення рівня комфорту, так і в цілях забезпечення безпеки. У багатьох приміщеннях встановлені датчики руху реагують на появу на території людини, що, наприклад, призводить до автоматичного увімкнення світла. Немає необхідності в темряві витрачати час на пошуки вимикача. Світло включиться як тільки ви ввійдете в приміщення, а після вашого відходу світло автоматично згасне. Досить зручно їх використання на території парковки, в під’їзді. Немає необхідності в постійно включеному світлі. В даному випадку датчики руху здатні істотно знизити витрати на оплату електроенергії.

В даний час представлені різні моделі даного обладнання. Існує кілька принципів, за якими можна розділити датчики руху. Перш ніж зупинити свій вибір на якійсь певній моделі варто детально розглянути їх параметри та особливості. Отже, датчики руху класифікуються за принципом дії і можуть бути:

  • Ультразвукові, які виконують сканування навколишньої території з використанням ультразвукових хвиль. Дані пристрої мають цілком доступну вартість і здатні реагувати на рух не тільки людини, але і будь-яких інших предметів. Дані датчики добре підійдуть для установки на території парковки і гаражах.
  • Мікрохвильові, вони функціонують за допомогою високочастотних електромагнітних хвиль. Для цих пристроїв характерний великий радіус дії і високий рівень точності. Вони здатні зафіксувати найменше рух на території. Такі датчики легко забезпечать безпеку на об’єктах, де вимагається високий рівень контролю.
  • Інфрачервоні, датчики, які фіксує перебування людини в приміщенні за температури його тіла. Такий варіант підходить, наприклад, для контролю за вхідними дверима.

Також всі датчики руху можна класифікувати за характером взаємодії з об’єктом. За цим принципом виділяють два варіанти пристроїв:

  • Активні, вартість таких датчиків вище, для них потрібне придбання випромінювача і приймача. Це пов’язано з тим, що вони розпізнають об’єкти завдяки власним відбитого сигналу, який вони випромінюють.
  • Пасивні. Ціна таких пристроїв нижче активних, крім того, немає необхідності в придбанні будь-якого додаткового обладнання. Вони фіксують об’єкти з допомогою теплових та інших хвиль, які від них виходять. Мінус таких пристроїв полягає в тому, що вони можуть помилково спрацьовувати.

Найголовніше, на що слід орієнтуватися при виборі датчиків руху — це тип приміщення, де планується проводитися установка.