Відмінність відеореєстратора від відеосервера

0
161

Відеосервер являє собою професійне обладнання, призначене для збереження, обробки та відправки відеосигналу, який надходить з відеокамер. Відеореєстратори і відеосервери мають схожі назва і функціональні можливості, але відеосервери володіють певними відмінностями, які і роблять їх більш досконалими пристроями.

Отже, розглянемо перша відмінність. По своїй суті DVR пристрої сучасними цифровими відеомагнітофонами, які оснащені різними технічними можливостями. Вони відповідають за мультиплексування і запис відео на жорсткий диск. Функціональність такого обладнання залежить від версії встановленої на нього прошивки і найчастіше обмежується стандартним відеоспостереженням і архівуванням інформації. Відеосервер здатний виконувати такі ж завдання, що і DVR, але для управління таким пристроєм потрібна операційна система. Як правило, в такому обладнанні вона створюється на базі Linux або Windows. Це дає відповідні переваги в роботі відеосервера. Пристрій має більше функціональних можливостей, можуть бути використані різні інтелектуальні опції. Але, з іншого боку, це впливає на надійність такого пристрою. Складна операційна система підвищує ризик виникнення якого-небудь збою в роботі пристрою. Відмінність відеореєстратора від відеосервера

Другою відмінністю цих пристроїв є те, що DVR спочатку розрахований на відеоспостереження, а саме: відтворення на екрані монітора відеоінформації, архівування цих даних і передачу по мережі. У тому випадку, якщо на об’єкті планується поєднання системи відеоспостереження, наприклад, з пожежною сигналізацією, то для здійснення цієї мети потрібно відеосервер. Крім того, для таких функцій, як визначення номера транспортного засобу або осіб DVR не підходять. Вони не здатні виконувати такі завдання зі слабкою апаратною потужності.

Наступною відмінною рисою відеосерверів від DVR є те, що вони здатні об’єднати велику кількість пристроїв в одну єдину систему. Це дає можливість створювати масштабні системи відеоспостереження, які може бути включено до 1000 камер відеоспостереження. Використання відеореєстратора більше підходить для створення системи відеоспостереження на не дуже великих об’єктах. А для створення великої системи відеоспостереження з безліччю функцій оптимально підійде відеосервер.