Використання архіву в системах відеоспостереження

0
137

Досить часто при проектуванні системи відеоспостереження всі основна увага приділяється підбору необхідного обладнання, його технічним параметрам, а все, що стосується зберігання вже відзнятого матеріалу йде на другий план. А це досить важливі питання, які також потребують уваги до себе.

Найпоширеніший спосіб зберігання відеозаписів — це використання жорстких дисків. Досить часто на об’єктах, де організована досить масштабна відеосистема застосовуються звичайні жорсткі диски, які не підходять для роботи в цілодобовому режимі. Найчастіше така ситуація складається через необізнаність про те, що для систем відеоспостереження існують спеціалізовані жорсткі диски, які мають ряд особливостей:

  • по-перше, вони сумісні практично з усім обладнанням для запису відеоінформації;
  • жорсткі диски для відеосистем розраховані на використання протягом тривалого періоду, при високих температурах і цілодобово режимі роботи;
  • в таких дисках використовується інший матеріал для магнітних пластин. Застосовуються спеціальні термостійкі матеріали, що дозволяє підвищити температурний діапазон до 75° С, на відміну від 55° С у стандартних дисках. Пр цьому не буде застосовуватися яке-небудь спеціальне охолодження.

Крім використання спеціалізованих пристроїв, є ще програмні методи. По-перше, вони грають роль в продуктивності при запису/відтворення відеоархіву. Завдяки сучасним технологіям, в даний час існує можливість одночасно відтворювати з одного диска близько 10 кодованих в H.264 відеопотоків в Full HD форматі.

Ще один важливий момент — глибина відеоархіву. Зрозуміло, чим більш якісне зображення забезпечують камери відеоспостереження, тим більше місця буде потрібно для зберігання таких даних. Сучасні відеореєстратори здатні підтримувати кілька жорстких дисків, обсяг кожного з яких може бути рівним до 3 ТБ. Таке обладнання здатне забезпечити зберігання архіву відеозаписів терміном до 2-х місяців стосовно до 16 канальному відеореєстратора.

Найбільш технологічно вдосконалені відеореєстратори можуть бути оснащені 8 жорсткими дисками, а також мати eSata, призначений для підключення зовнішніх масивів, що дозволяє ще більше збільшити глибину архіву. Варіантів обладнання безліч, кожен користувач, відштовхуючись від вимог системи відеоспостереження і своїх фінансових можливостей, зможе підібрати необхідну для себе модель.