Використання муляж камери в складі системи відеоспостереження

0
126

Велика кількість порушень фіксується за допомогою, встановлених на об’єктах, камер відеоспостереження. Камери досить ефективно справляються з функцією забезпечення безпеки. Але не завжди є фінансова можливість встановити необхідну кількість камер. У таких випадках користувачі досить часто використовують муляжі відеокамер, щоб імітувати відеоспостереження. Такий психологічний вплив, насправді, може запобігти дії зловмисників.

Головна перевага муляжу — це його доступна ціна. Такі пристрої коштують значно дешевше, ніж справжні камери. Іноді, в силу технічних моментів, немає можливості встановити на об’єкті велику кількість камер. Можливе використання муляжу спільно з цим обладнанням. Муляж необхідно використовувати так, щоб не секрет був ніким розкритий. Для цього необхідно розміщувати ці пристрої таким чином, щоб зловмисник не зміг підійти до нього на близьку відстань і зрозуміти, що пристрій не виробляє запис. Варто звернути увагу і на саме місце розташування псевдокамеры. Якщо вона знаходиться на невластивому для камер відеоспостереження місці, то це також може наштовхнути зловмисника на думку, що камера підроблена.

Вибраний муляж камери повинен максимально відповідати реальному обладнання. Тип і дизайн повинні відповідати умовам, в яких буде використовуватися камера відеоспостереження, щоб не викликати ніяких підозр. Також можна придумати більш цікавий спосіб використання таких пристроїв. Наприклад, можна встановити муляж на самому видному місці, в якості відволікаючого маневру, а справжню камеру приховати в іншому місці. Зловмисник легко виявить муляж і вважатиме, що ніякої системи відеоспостереження тут немає. Але при цьому кожен його крок буде зафіксований. Також, можливо, якщо камери і муляжі ідентичні, то варто періодично міняти їх місцями.

Безумовно, не варто розраховувати на повну безпеку, розставивши муляжі камер відеоспостереження по всьому периметру об’єкта. Досвідчений зловмисник може і розсекретити всю схему помилкового відеоспостереження. Оптимальним рішенням є використання муляжів спільно з реальними камерами відеоспостереження. В такому разі є і контроль за об’єктом, а додатковий ефект від кількості встановлених камер, що створює враження, що кожен метр території ретельно контролюється.