Використання панорамних відеокамер

0
278

Таке обладнання, як панорамні камери відеоспостереження, призначений для здійснення моніторингу на об’єктах, які займають велику територію або великих приміщеннях. Такі відеокамери можуть бути обладнані або одним ширококутним об’єктивом або відразу декількома вбудованими в одну камеру. Завдяки такій побудові забезпечується круговий огляд. Вся інформація, отримана такою камерою відеоспостереження, може бути виведена монітор для перегляду або у вигляді панорамного виду, або як кілька екранів.

Головна відмітна характеристика панорамних відеокамер — це широкий кут огляду, який забезпечується за рахунок одного пристрою. Застосування таких відеокамер в системах відеоспостереження має безліч переваг:

  • Можливість уникнути сліпих зон при веденні спостереження на об’єкті. Завдяки цьому пристрій може зафіксувати безперервне пересування об’єкта з однієї ділянки об’єкта до іншого.
  • Встановлення однієї панорамної камери відеоспостереження може успішно замінити чимала кількість звичайних відеокамер, що дозволяє істотно скоротити витрати на придбання обладнання та супутніх матеріалів.
  • Мають досить естетичний зовнішній вигляд, за рахунок чого можуть вдало підійти до будь-якого інтер’єру.

Якщо для ведення спостереження була обрана панорамна відеокамера, то можна зіткнутися з деякими недоліками: по-перше, потрібно потужний сервер; по-друге, відеозапис, отриманий з такого пристрою буде займати багато місця в архіві; також, якщо приміщення має особливості побудови, може знадобитися монтаж додаткових відеокамер.

Використання панорамних відеокамерЗа умовами використання панорамні відеокамери діляться на зовнішні і внутрішні. Зовнішні камери відеоспостереження можуть працювати при різних температурних режимах, мають захисний корпус, а також ІЧ-підсвічування. Для систем відеоспостереження, встановлених у приміщенні використовують панорамні камери зі стандартними характеристиками для ведення кругового відеоспостереження.

Панорамні відеокамери ще мають відмінності в конструкції. Пристрої можуть бути оснащені одним і кількома об’єктивами. Камери з одним об’єктивом мають менший кут огляду. При конструкції з кількома об’єктивами, зображення з них одночасно відправляється на матрицю, розташовану у відеокамері, а вона переправляє на сервер початкове зображення.

При підборі необхідного пристрою слід звернути увагу на наступні параметри відеокамери:

  • роздільна здатність матриці відеокамери — чим більше пікселів, тим більше буде розмір отриманої картинки;
  • від кута огляду буде залежати розмір ділянки, що потрапляє під нагляд;
  • за рахунок інфрачервоного датчика можна буде вести відеоспостереження при поганій освітленості на об’єкті;
  • оснащеність відеокамери мікрофоном і динаміком для двостороннього аудіозв’язку.

Панорамні відеокамери на ринку за часом з’явилися пізніше стандартних пристроїв, але вже активно почали користуватися популярністю серед користувачів. Вартість панорамних відеокамер перевищує звичайні, але можливості, які вона забезпечує при відеоспостереженні, окупають її вартість. Крім того, процес монтажу, необхідні витратні матеріали та подальше обслуговування не вимагають великих фінансових вкладень.