Використання вибухобезпечного обладнання в системах охоронного відеоспостереження

0
209

Системи відеоспостереження можуть бути використані як елемент всієї системи безпеки не тільки на таких типових об’єктах як офіси, магазини, освітні установи, але і на різних промислових підприємствах, які відносяться до об’єктів з підвищеною вибухо — і пожежонебезпекою. До найбільш вибухонебезпечним зонам на об’єкті можна віднести приміщення, де розміщуються різні легкозаймисті рідини і горючі гази.

Якщо проводиться установка камер відеоспостереження поза межами приміщень на відстані, наприклад, 10 метрів, то немає гострої необхідності у використанні особливого захисного обладнання на відкритому повітрі. Використання вибухобезпечного обладнання для ведення спостереження в приміщеннях обов’язково.

Обладнання для систем відеоспостереження, яке використовується на вибухонебезпечних об’єктах проводиться не дуже широким переліком фірм. Закордонні компанії не мають бажання витрачати кошти на сертифікацію обладнання на території Росії. Справа в тому, що наші стандарти мають певні відмінності від західних, а тому їх сертифікати автоматично тут діяти не можуть. У зв’язку з цим кількість постачальників на території Росії не більше трьох. В більшості випадків виготовляються невеликі і недорогі кожухи для малогабаритних камер відеоспостереження. Відеокамери, які оснащені якісними оптичними елементами мають не зовсім маленькі розміри. На практиці досить важко знайти поворотні вибухозахищені камери відеоспостереження, вони використовуються дуже рідко. Вибухобезпечні відеокамери практично ніколи не бувають вуличними всепогодными.

Виникає проблема при монтажі системи відеоспостереження у вибухонебезпечній зоні — це прокладка кабельних з’єднань. Одним з рішень цієї проблеми можна назвати використання зовнішньої захисту кабелю у вигляді сталевої трубки. Найкращий варіант, який забезпечить передачу якісного відеосигналу, — використання оптоволоконного кабелю.

Ще однією складовою частиною системи відеоспостереження, крім відеокамер, є монітор. Звичайно ж, таке обладнання не занадто часто потрібно, тому можна використовувати серійні вибухобезпечні комп’ютери, за допомогою яких буде вестися відеоспостереження на об’єкті.