Виявлення камер відеоспостереження

0
99

У зв’язку з широким поширенням систем відеоспостереження у всіх сферах життєдіяльності, досить часто виникає питання захисту особистого простору у разі використання прихованих систем відеоспостереження. Сучасні технології дозволяють не тільки ретельно замаскувати відеокамеру, щоб вона не була помітна оточуючим, але і за допомогою спеціальних приладів виявити такі приховані пристрою. Ми розглянемо деякі моменти як з встановлення прихованого відеопристрої, так і по викриттю його.

По-перше, для того, щоб відеокамера не впадала в очі, треба ретельно підібрати місце її установки. Як правило, камеру намагаються розташувати в затінених місцях, відповідного кольору. Якщо використовується провідне обладнання, то важливим також буде момент з проводами. Вони також не повинні привертати увагу оточуючих. Вважається, що використання проводового обладнання є більш надійним. З такими пристроями, на думку деяких фахівців, менше виникає проблем у забезпеченні живлення і передачі даних. Головною проблемою використання бездротових камер відеоспостереження є їх виявлення. Електромагнітне поле від бездротових відеокамер можна легко виявити за допомогою детектора, а також заглушити спеціальними пристроями. На ці моменти варто звернути увагу користувача.

Для виявлення прихованих камер відеоспостереження можна використовувати спеціальний пристрій. Зовні воно нагадує бінокль, який здатний випромінювати двоколірний світло. Виявити відеокамеру можна за рахунок того, що при наведенні цього світлового потоку на камеру, він відіб’ється від її матриці. В такому пристрої використовуються яскраві світлодіоди. Їх відображення можна побачити на відстані 10-15 метрів. Для того, щоб при пошуку пристрої не пройти повз шуканої камери, необхідно ретельно вести огляд, так як, якщо відхилиться не в тому напрямку, можна не побачити відображення. Щоб нічого не упустити, необхідно вести огляд під різними кутами. Такий пристрій може допомогти захистити своє приватне життя від сторонніх очей і неправомірної встановлення камер відеоспостереження.