Вплив відеоспостереження на психологію людини

0
299

Соціологічні дослідження показують, що люди, перебуваючи в якомусь громадському місці з легкістю можуть керувати своїми емоціями і контролювати поведінку. Звичайно ж, основною метою таких дій буде справити позитивне враження на оточуючих людей. Крім цього, з’ясувалося, що якщо людина володіє інформацією, що за ним ведеться спостереження, то він починає більш критично виявляти ставлення до інших людей.

В даний час, коли технологічні новинки невпинно входять у наше повсякденне життя, практично на кожному кроці ми потрапляємо під спостереження. Об’єктиви відеокамер фіксують наші дії майже в кожному громадському місці. Вже давно системи відеоспостереження стали звичайною мірою безпеки, яка дозволяє контролювати те, що відбувається на об’єкті.

Дослідження показують, що люди, самі не усвідомлюючи того, міняють свою поведінку, як тільки їх дії починає фіксувати камера відеоспостереження. Це відбувається при одному тільки вигляді відеокамери або навіть написи, повідомляє оточуючих про відеозйомку. За рахунок такої психологічної реакції людини, можна навіть запобігти скоєнню злочину. Досить часто, наприклад, для захисту дачної ділянки використовують муляж камери відеоспостереження. Побачивши, що на об’єкті ведеться відеозйомка, зловмисник може передумати вчиняти злочин, боячись потрапити під об’єктив камери відеоспостереження. Це може зіграти на руку всім бажаючим убезпечити своє майно. Звичайно ж, використання муляжу не дає ніякої гарантії безпеки, але може відлякати.

Перебуваючи в громадському місці, де навколо перебуває великий кількість людей, а тим більше ще й все фіксується камерами відеоспостереження, далеко не кожен зважиться зробити якесь злодіяння, так як ризик того, що хтось з оточуючих помітить здійснюється дія дуже високий. Таким чином, не всі плани зловмисників здійснюються на 100%. Випадково помічена відеокамера може кардинально все змінити.