Встановлення домашнього відеоспостереження

0
247

У сучасному світі системи відеоспостереження — це один з найпоширеніших способів забезпечення безпеки на об’єкті. Практично скрізь використовуються відеокамери для спостереження і контролю за подіями. Ми розглянемо найбільш поширені варіанти використання систем відеоспостереження для будинку, заміського ділянки та квартири.

Отже, системи відеоспостереження можна розділити на наступні типи:

  • система відеоспостереження, заснована на застосуванні аналогового обладнання і відеореєстратора;
  • відеосистема, в якій за основу взято персональний комп’ютер і плата захоплення;
  • відеоспостереження з використанням сучасних цифрових ip камер відеоспостереження.

Головними завданнями, виконання яких вимагається від системи відеоспостереження, вважаються:

  • В першу чергу, ведення контролю за усіма подіями, які розвиваються на території, що охороняється, або в будинку, квартирі. Це дозволяє забезпечити захист майна.
  • Вся інформація, отримана з камер відеоспостереження, зберігається в архіві, що, при необхідності, дозволяє знайти потрібну подію, яке зафіксували відеокамери.
  • Крім цього, досить важливим вважається функціональна можливість системи відеоспостереження передавати сигнал про який-небудь подію.

Якщо розглядати стандартну систему відеоспостереження, то до її складу входять: камери відеоспостереження, відеореєстратор і деякі додаткові пристрої. Для побудови системи відеоспостереження на таких невеликих об’єктах як приватний будинок, квартира, дача можна скористатися більш простим і зручним способом. Використовуючи хмарний сервіс відеоспостереження, можна налагодити систему маючи лише ip камери відеоспостереження і підключення до інтернету. Такий спосіб значно спрощує весь процес. По-перше, потрібна менша кількість обладнання, а це говорить про менших фінансових витратах на нього. По-друге, можна обійтися без виклику спеціалістів для установки і настройки, так як цей етап можна виконати самостійно. Підключення не потребує складних технічних знань і може бути виконане абсолютно будь-яким користувачем. Ну і, зрозуміло, переваги у використанні хмарного відеоспостереження. Користувач може тримати під контролем все, що відбувається на об’єкті, перебуваючи в будь-якому місці, де є доступ до інтернету. Крім того, віддалений доступ можливий і до архівного сховища, де зберігаються всі дані, отримані з камер відеоспостереження.

Зазвичай, для відеоспостереження усередині будівлі застосовують камери відеоспостереження, що мають високу роздільну здатність. Всі вуличні відеокамери, обов’язково повинні мати захисний кожух, який захистить пристрій від негативних факторів навколишнього середовища. Не можна допускати встановлення внутрішнього обладнання за межами приміщення.

Якщо говорити про домашньому відеоспостереження, то найчастіше встановлюють відеокамери в тих місцях, де зберігаються які-небудь цінні речі, а також в інших місцях, які вважатиме за потрібне убезпечити користувач. Територія, розташована за межами будинку повинна максимально контролювати, щоб під об’єктиви камер потрапляли транспортні засоби, які заїжджатимуть на ділянку. В цілому, системи відеоспостереження, які потрібні для приватного будинку складніше, вимагають більшої кількості камер відеоспостереження і ретельного плану розміщення, ніж, наприклад, для встановлення відеоспостереження в квартирі.

Якщо розглядати встановлення відеоспостереження у багатоквартирному будинку, то, як правило, відеокамери розташовують у наступних місцях: перед входом в дім (під’їзд), біля ліфта і на вході в квартиру. Для контролю за прийшли може бути використаний відеодомофон. Подальше розміщення відеокамер вже безпосередньо в самій квартирі проводиться на розсуд користувача.