Western digital представила жорсткий диск на 20 тб з технологією optinand

0
11

Компанія western digital випустила просунутий механічний жорсткий диск місткістю 20 тб. Це означає 2,2 тб на одну пластину. Відмінною рисою цього hdd є використання флеш-пам’яті з технологією optinand.

Флеш-пам’ять вбудована до складу диска inand ufs (efd) на друкованій платі. Також вона працює з флеш-пам’яттю 3d tlc ufs, обсяг якої не вказується. За рахунок цього виробник збирається збільшити надійність і швидкість роботи свого жорсткого диска.

Не повідомляється також, чи буде на цьому диску застосовуватися черепичний магнітний запис (smr). Швидше за все це так, оскільки пристрою необхідно записувати величезну кількість інформації про доріжках.

Диск використовує 9 пластин і технологію перпендикулярного запису з підтримкою енергії (epmr). Магнітна головка пропонує передову технологію триступеневого приводу, що дозволяє забезпечити підвищену точність розташування при читанні і запису. Компанія сама виробила чіп управління для забезпечення цієї точності.

У жорстких дисках крім призначених для користувача файлів кілька гігабайт простору займають метадані. Серед них метадані повторюваних биття( rro), необхідні для безперервного відстеження обертання шпинделя щоб уникнути помилок, а також пов’язані із записом на рівні треків дані. Ще потрібні вхідні операційні метадані для виправлення будь-яких перешкод для сусідніх доріжок. Optinand дозволить зберігати ці дані на флеш-пам’яті, підвищуючи ефективність за рахунок зменшення операцій читання і запису.

При раптовому відключенні електрики optinand дозволяє зберегти до 100 мб важливих даних. Ще флеш-пам’ять зможе працювати з прошивкою і допомогти збільшити швидкість відгуку жорсткого диска і звести до мінімуму проблеми затримок.

Поставки нових жорстких дисків почнуться в найближчі місяці і в найближчі роки подібна технологія може знайти застосування в hdd місткістю до 50 тб.