Wi-fi відеоспостереження

0
136

Використання wi-fi з’єднання відноситься до незамінною складовою безпровідних систем відеоспостереження. Як правило, для відеоспостереження застосовується діапазон частот 2.4 або 5 ГГц. Радіохвилі в межах цих частот не можуть обійти перешкоди, вони розходяться тільки в межах видимості. Головна проблема у використанні систем бездротового відеоспостереження за допомогою ip відеокамер та інших пристроїв на частотах 2,4 ГГц або 5 ГГц у приміщенні або за його межами полягає в тому, що сигнал не проходить крізь тверді перегородки.

Для того, щоб wi-fi камера відеоспостереження коректно функціонувала необхідно, щоб була пряма видимість між місцями установки приймальної і передавальної антен. Для того щоб сигнал вільно проходив, на його шляху необхідно виключити різні перешкоди.

Щоб на систему не було зовнішніх впливів, слід встановлювати бездротові пристрої на віддаленій відстані від трансформаторів, мікрохвильових печей і інших видів обладнання. Якщо система відеоспостереження охоплює кілька приміщень, то розділові стіни можуть стати серйозною перешкодою. Щоб сигнал успішно проходив слід встановлювати кілька точок доступу.

Функціонування бездротової мережі потрапляє під вплив різних факторів: близько розташовані інші бездротові мережі, погодні умови, місце розташування та види антен, можливі перешкоди на шляху сигналу та інше. При установці бездротової системи відеоспостереження досить складно зробити прогноз, як ця система буде функціонувати на конкретному об’єкті. Кожен об’єкт має індивідуальні характеристики і супутні фактори впливу на роботу мережі. Для перевірки функціональності проводять тестові випробування.

На дальність поширення сигналу wi-fi, швидкість і стійкість впливають різні фактори. Якщо на шляху розподілу сигналу знаходяться об’єкти, які перешкоджають проходженню сигналу, то на відстані більше 50 метрів найімовірніше сигнал буде відсутній. Найпоширенішими об’єктами, що заважають передачі сигналу в роботі бездротових систем відеоспостереження, є різні будівлі, лінії електропередач, дерева і інше. Крім цього, деякий вплив на передачу сигналу надають природні фактори. Це можуть бути опади у вигляді снігу і дощу, туман. Чим інтенсивніше опади, тим більше їх вплив.