Як підготувати до роботи оператора відеонагляду

0
303

Установка системи відеоспостереження на об’єкті, придбання різного обладнання, як правило, вимагає фінансових витрат. Купивши дороге сучасне обладнання, багато хто вважає, що це запорука ефективної системи безпеки. Зрозуміло, відеообладнання — це досить важлива складова системи відеоспостереження, але не варто забувати і про співробітників, яким буде довірено управління всією цією системою.

Досить часто причиною помилкових дій в екстреній ситуації є робота некваліфікованих працівників, які не мають досвіду роботи в даній сфері. Багато людей, опинившись в надзвичайній ситуації, починають панікувати, з-за чого не можуть адекватно оцінювати обстановку і реагувати на подію. Як правило, оператор не може надати чіткі відомості про те, що трапилося, зробити акцент на важливих деталях, а також не знає які подальші дії він повинен зробити. На жаль, все це з’ясовується саме в той момент, коли вже настала непередбачена ситуація, і потрібно діяти.

Для того, щоб всі були підготовлені і знали свої дії, необхідно регулярно проводити навчальні заходи. Це дозволить співробітникам отримати знання і навички, якими вони зможуть скористатися у разі виникнення позаштатної ситуації. Ступінь складності прохідних ситуацій на навчаннях варто підвищувати поступово, щоб співробітникам було простіше адаптуватися. Краще всього, якщо співробітники не будуть в курсі деталей події, щоб наблизитися до реальної ситуації. Варто звертати увагу на психологічний стан людей — яким було їх поведінку, чи вони могли контролювати свою промову, наскільки точно передавали дані про те, що трапилося. Не варто упускати і те, наскільки співробітники можуть взаємодіяти між собою, так як від цього також залежить загальний результат. Після закінчення навчань необхідно провести аналіз всіх дій: які позитивні моменти присутні, які помилки були допущені. В кінці навчального заходу варто підвести підсумок, а також звернути увагу на отримані знання та навички.

Оператор відеоспостереження в ході проведення навчань може отримати наступні знання та навички: більш детально вивчити функціональні можливості камер відеоспостереження, визначити сценарій дій у разі різних пригод, що дозволить оператору своєчасно відреагувати і, можливо, запобігти негативні наслідки.