Як підключити відеокамеру?

0
167

В даний час на ринку можна зустріти найрізноманітніші охоронні системи для об’єктів. Серед усіх можливих варіантів добре зарекомендував себе такий спосіб забезпечення безпеки на об’єкті, як система відеоспостереження. Встановивши камеру відеоспостереження, користувач отримує цілодобовий відеоконтроль на об’єкті.

Зрозуміло, перед установкою системи відеоспостереження потрібно вибрати спосіб підключення відеокамер, тобто яким чином буде відбуватися передача даних з цих пристроїв. Є два способи: передача даних з використанням проводового з’єднання і бездротова передача.

Звичайно ж, підключення камер відеоспостереження з допомогою проводів вже не дуже сучасний спосіб, але все ще досить поширений. Це пов’язано з тим, що камери, які можна підключити за допомогою кабелю, як правило, мають більш дешеву вартість. Головним недоліком такого способу є трудомісткий монтаж, включає прокладку кабельних з’єднань. Здійснити налаштування подібних пристроїв можна з допомогою USB до комп’ютера, спеціальну плату для відео або з використанням ТВ-тюнера. Найбільш широко використовуваним варіантом є підключення за допомогою USB-перетворювача. Він сумісний як з домашнім комп’ютером, так і з ноутбуком.

USB-перетворювач своїм зовнішнім виглядом нагадує флешку. У ньому маються гнізда для під’єднання кабелю камери відеоспостереження. Мінус цього способу — картинка не дуже хорошої якості. Якщо встановити спеціальну плату в комп’ютер, то тоді у користувача з’являється можливість підключити більшу кількість камер. Як підключити відеокамеру? Така плата дозволяє організувати систему відеоспостереження для невеликого об’єкта, де кількість камер відеоспостереження не буде перевищувати 15 штук. До плати, як правило, додається, програмне забезпечення, за допомогою якого отримане зображення можна зраджувати в інтернет, вести запис по датчикам руху і інші можливості.

Інший варіант — бездротове підключення. Якщо у користувача немає ніякого бажання возитися з проводами, або провести кабельне з’єднання з якихось причин неможливо, то оптимальним способом буде бездротове підключення. Процес встановлення дуже простий і швидкий. Недолік полягає в тому, що бездротові камери відеоспостереження дорожче провідних пристроїв. Для передачі даних на комп’ютер у такій системі потрібно роутер. Бездротове підключення складається з декількох етапів: установка програмного забезпечення (як правило, йде в комплекті з камерою відеоспостереження); підключення роутера до комп’ютера; встановлення з’єднання між роутером і камерою.

Ще однією сучасною технологією, широко розповсюдженої в даний час, є хмарний сервіс відеоспостереження. Хмара використовується не тільки для перегляду зображення з камер відеоспостереження в режимі онлайн, але і для зберігання відеозаписів в хмарному сховищі. Ніяке додаткове устаткування не потрібне, користувачеві необхідно мати тільки IP камеру і підключення до інтернету. Існують універсальні хмарні сервіси, які не обмежують користувача у виборі камер відеоспостереження. Хмарний сервіс дає можливість в будь-який час доби, знаходячись на будь-якому континенті подивитися встановлені камери в реальному часі, а також використати архівні записи. Подібні сучасні технології роблять системи відеоспостереження простіше і зручніше.