Як поліпшити систему відеоспостереження?

0
180

Ймовірно, вже не раз обговорювалося питання ефективного функціонування системи відеоспостереження і як цього домогтися. Зрозуміло, щоб всі поставлені перед обладнанням завдання виконувалися, необхідно ретельно підійти до розгляду всіх деталей, необхідних для побудови відеосистеми. Фахівці радять керуватися наступними етапами при побудові системи відеоспостереження:

 • Визначення об’єкта спостереження. Коли користувач визначиться, для чого конкретно йому необхідна система відеоспостереження, він зможе легко встановити завдання для відеообладнання, а також умови його функціонування. Можна буде з’ясувати які умови освітленості на об’єкті, де будуть розташовуватися камери відеоспостереження і в яких умовах вони будуть функціонувати, а, відповідно, можна буде визначитися з типом камер відеоспостереження.
 • Спосіб функціонування системи відеоспостереження. Користувач повинен визначитися в якому режимі він буде експлуатувати систему. Можливо, спостереження вестиметься оператором з використанням монітора в окремій кімнаті. Або буде використовуватися варіант з хмарним сервісом відеоспостереження, коли вся інформація з відеокамер буде доступна користувачеві в будь-якому місці і з будь-якого комп’ютера з виходом в інтернет.
 • Визначити термін зберігання відеозаписів. Залежно від того, в якій сфері діяльності буде використовуватись система відеоспостереження, потрібно з’ясувати, який планується термін зберігання даних. Від цього також залежатиме спосіб зберігання всієї інформації (наприклад, хмарний архів або жорсткий диск).
 • Визначення місць встановлення камер відеоспостереження на об’єкті і вибір відповідних об’єктивів. Місце встановлення обладнання буде залежати від того, на якому об’єкті система відеоспостереження функціонуватиме. Варто пам’ятати, що від правильності установки відеообладнання буде залежати загальний результат функціонування системи відеоспостереження. Об’єктив для камер підбирається в залежності від необхідного кута огляду. Також слід виключити потрапляння в поле зору камер відеоспостереження яскравих джерел світла, але тут же варто подбати, якщо є необхідність, про додаткової підсвічуванню.
 • Вибір камери відеоспостереження. В той момент, коли користувач вже визначився з місцем установки відеокамер і які завдання на них будуть покладені, можна переходити до вибору конструкції камери відеоспостереження. На цьому етапі будуть актуальні наступні питання:
  • потрібно мегапіксельної камери?
  • яким буде рівень освітленості на об’єкті і чи є необхідність в обладнанні з підсвічуванням?
  • вимагають умови експлуатації використання антивандального обладнання?
  • який рівень захисту від зовнішніх факторів навколишнього середовища потрібно для камер відеоспостереження?

  6. Вибір засобу запису і зберігання інформації, отриманої з камер відеоспостереження. На цьому етапі користувач повинен визначитися з типом камер відеоспостереження і виходячи з цього, вибрати підходящий варіант для зберігання даних. Для цих цілей може бути використаний цифровий відеореєстратор, мережний або гібридний. А якщо користувач буде використовувати хмарний сервіс відеоспостереження, то зовсім не потрібно купувати ніяке обладнання, що дозволяє заощадити дополнитльные кошти. Вся інформація буде зберігатися в хмарному архіві. Якщо взяти за приклад хмарний сервіс від компанії Cambat, то тут термін зберігання архіву користувач вибирає самостійно, а доступ до архівних відеозаписів можна отримати абсолютно з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету.

  7. Вибір варіанту перегляду відеозаписів. Комусь більше підійде варіант перегляду відеозаписів на моніторі у спеціально виділеному для цього приміщенні, а для кого-то буде зручніше перебуваючи вдома мати доступ, наприклад, зі смартфона і контролювати все, що відбувається на об’єкті. Саме таку зручну можливість, як перегляд прямої трансляції зображення з камер і доступ до архівних даних за допомогою смартфона, надає хмарний сервіс Cambat з допомогою свого додатку для смартфонів.

  Якщо всі перераховані вище етапи пройдені, то можна сміливо приступати до купівлі необхідного обладнання та встановлення системи відеоспостереження. Чим ретельніше був підхід в процесі планування, тим більш правильним виявиться вибір і, відповідно, більш функціональною встановлена система відеоспостереження. А від надійності відеоспостереження залежить уся система безпеки.