Як скоротити витрати на систему відеоспостереження?

0
204

Кожен користувач, який планує встановити систему відеоспостереження на своєму об’єкті, намагається знайти обладнання з оптимальним якістю за доступною вартості. Щоб скоротити витрати на всю систему, користувачі використовують наступні заходи: купують дешеві пристрої, користуються безкоштовним програмним забезпеченням, використовують додаткові функції по мінімуму, щоб не витрачати кошти на придбання серверного обладнання, а також зберігають обмежену кількість відеозаписів, для економії місця на жорстких дисках.

Найдорожчою частиною системи відеоспостереження є сервера, тому при скороченні на них витрат підсумкова вартість системи значно знижується. Найоптимальніший спосіб заощадити фінанси і не втратити якість і надійність системи — це зменшення обчислювальних ресурсів відеообладнання з допомогою застосування професійного. Може бути реалізовано кілька варіантів.

Застосування, має технологію аналізу стислих потоків від IP відеокамер без їх повного декодування. За допомогою даної технології є можливість приєднати більшу кількість ip відеокамер на один сервер, або встановити більш дешеві сервера.

Можна застосовувати формат стиснення MJPEG. Це один із самих популярних форматів. У цьому випадку функції має вигляд послідовних картинок, які і являють собою зображення формату JPEG. Якість картинок залишається досить хорошим, всі події детально можна розібрати. Але при такому форматі йде велике навантаження на мережу і необхідно більшу кількість місця на диску.

Деяке програмне забезпечення забезпечує ведення відеозйомки в різній якості, залежно від наявності дій в кадрі. Якщо камера відеоспостереження зафіксувала якийсь рух, то зйомка ведеться у гарному якості, а при порожньому кадрі відео зберігається в низькій якості. Такий варіант ведення відеоспостереження дає можливість розвантажити сервер, зменшити навантаження на мережу, а також заощадити місце в архіві.

Також хороший варіант — використання вбудованої відеоаналітікі. Сучасні пристрої мають можливість розпізнати рух, визначити проникнення на зазначену територію, розпізнавати обличчя, детектувати звук та інше. Систему можна налаштувати таким чином, що інформація на сервер буде надходити тільки після того, як спрацює один з встановлених детекторів. Крім того, можна встановити часовий інтервал пост — і предзапису. Такий варіант можливий за рахунок того, що всі дані в постійному режимі зберігаються на карту пам’яті, якою оснащені ip-відеокамери, а після того, як спрацював детектор, та частина відео, яка була записана перед цим моментом, відправляється на сервер.

В даний час дуже затребувані серед користувачів різні мобільні і web-додатки для відеоспостереження. Їх розробники активно розглядають питання не тільки зручності таких технологій, але і їх значення в навантаженні мережі і серверів. Найбільш поширений формат стиснення — H. 264. Велика частина мобільних додатків не здатна працювати з таким форматом відео, і щоб користувач зміг подивитися зображення необхідно виконати перекодування відеопотоку з H. 264 в MJPEG, а цей процес дає додаткове навантаження на сервер. Існують алгоритми, які дозволяють мобільним і web-додатками обробляти потоки у форматі H. 264, а це забезпечує зниження обчислювальних ресурсів сервера при роботі з мобільними і web-додатками.