Як вибрати дерев’яні горищні сходи

2-1-2021

Ідеальна горищні сходи при правильному підході буде відповідати запитам користувача, бюджету, і інтер’єру приміщення. Головні аспекти, на які слід звернути увагу при її виборі це – розмір, конструкція і характеристики матеріалу, з якого вона виконана. Це першорядні фактори, які будуть впливати на естетику, ціну, довговічність, зручність і безпеку виробу. Також хочемо вам порекомендувати горищні сходи на мансарду https://bukwood.ua/ від компанії Bukwood.

Домовласники, які задумали придбати стельові сходи, повинні зупинити свій вибір на найбільш надійному, міцному і зручному варіанті, а не намагатися заощадити на бюджетних пропозиціях, тому що згодом ремонт або заміна зламаної драбинки обійдуться дорожче.

Підбір за важливими критеріями

Неважливо, у що ви хочете перетворити наявне горищний простір – в кабінет, спортзал, оранжерею або склад, треба зосередитися на його зручності і безпеки. Втім, якщо ви маєте намір користуватися горищем просто як сховищем старих речей, що має на увазі пару-трійку ризикованих сходжень за рік, вам цілком підійде недорогий переносний «трап», що зберігається десь поблизу-наприклад, в стінній шафі або ніші.

Можна спростити собі життя, використовуючи традиційну складну конструкцію. Вона являє собою горищні сходи, прикріплену до отвору верхнього люка і висувається, коли користувач потягне її за спеціальний шнур. Це, мабуть, найпростіший і розумний вибір для тих, хто збирається рідко підніматися на горище. Також продаються складні сходи, які не кріпляться до мансардних дверей. Вони часто мають компактні розміри і легку вагу, а деякі доповнюються поручнями. Кут нахилу-ще один з найбільш важливих аспектів. Горищні сходи часто істотно крутіше звичайних, тому підійматися по них не так зручно, особливо людям у віці, з надмірною вагою і/або порушенням опорно-рухових функцій.

При підборі сходів на горище прийміть до відома кількість доступного простору, планування і розташування меблів в приміщенні, звідки відкривається доступ наверх. Тіснота біля стельового люка, утворена незвичайним рельєфом стелі або близьким розташуванням стін, зажадає відкидний або розсувний драбинки-трансформера. Якщо ж місця досить багато, на перший план виходить комфорт, а не компактність, і тут розумніше встановити «стару добру» дерев’яні сходи. Якщо масивні деревні споруди не вписуються у ваші уявлення про стильну естетику, погортайте дизайнерські каталоги: там ви знайдете масу цікавих ідей. Прольоти можуть бути прямими або завиватися спіраллю, з широкими або вузькими ступенями і поручнями з однієї-двох сторін. Цей варіант рекомендується для тих людей, хто відвідує свою мансарду щодня, а то і по кілька разів на день, бо стаціонарне спорудження вважається особливо міцним, довговічним, зручним і безпечним.

Що вибрати, метал або дерево?

Горищні сходи зазвичай бувають металевими або дерев’яними. Хоча початкова міцність матеріалів скрізь підтримується на високому рівні, довговічність і надійність варіюються. Якщо ви плануєте щодня користуватися горищними ступенями або періодично тягати по ним тяжкості, слід врахувати товщину матеріалу. Витончені і легкі алюмінієві вироби (і недорогі, як правило) непогано підійдуть для періодичного використання, але для регулярного краще зупинитися на високоміцної сталі або товстої, обробленої спеціальними складами деревині. Не забудьте ретельно оглянути пружини, петлі, вузли і перевірити загальну надійність мансардних сходів. Зробіть це з поправкою на вагу власного тіла і проживають з вами домочадців, стан здоров’я, гнучкість і вік.

Якщо ви розгубилися, намагаючись вибрати між різними варіаціями, згадайте обстановку і обробку вашого будинку. Модні нині інтер’єри в лофт-стилі добре поєднуються з металевими, матовими або хромованими сходами, тоді як більш традиційні кімнати з класичним декором виглядають красивіше з дерев’яними.