Як вибрати книгу

12-22-2018

Как выбрать книгу
Якщо кожен день приділяти перед сном півгодини читання, за місяць можна прочитати 3 книги. А оволодівши технікою швидкочитання, за цей же час можна прочитати як мінімум в 3 рази більше книг. Про те, як правильно вибрати корисну книгу і навчитися швидко читати, розповів 6 квітня на своєму майстер-класі в рамках освітнього проекту FormulaS директор Академії ДТЕК Євген Бондаренко.
Також хочемо вам порекомендувати новогодние скидки книги
Нам хочеться постійно повернутися і перечитати. З цим же пов’язано помилка відключення уваги. Швидкочитання дозволяє сфокусуватися. Я порівнюю це з їздою на автомобілі. Якщо ви їдете повільно, ви можете розглядати те, що відбувається навколо – птахів, небо. А коли ви їдете швидко, ви концентруєтеся на водінні і не відволікаєтеся. Також і під час читання», – каже Євген.
Вкрай важливо розуміти, про що читаєш. Якщо невідоме слово зустрілося, необхідно переглянути його значення у словнику. А адже ми так рідко це робимо! Або, якщо ми взялися за дуже складну книгу за певною спеціальністю, то слід її відкласти і почати з прочитання матеріалу простіше. Хорошим перевірочним тестом на розуміння прочитаного є переказ іншій людині простими словами якихось складних понять, про яких ви прочитали в книзі.
Першу хвилину вибраний текст пропонують читати з звичайною швидкістю, другий раз – в два рази швидше, третій – в три рази швидше. При цьому не варто звертати увагу, якщо частина слів втрачається. Головне – зрозуміти загальний сенс. Четвертий раз текст пропонують прочитати знову зі швидкістю 100%-ного розуміння. Таке вправу з одним текстом потрібно повторити 4 рази. Це допоможе позбутися від артикуляції тексту і допоможе розвинути навик очного читання.
образование.html»