Як використовують відеокамери в магазині?

0
143

У століття цифрових технологій для забезпечення безпеки, а також для загального контролю за подіями вже давно перестали обмежуватися лише послугами охоронців. Складно знайти місця, а тим більше у сфері торгівлі, де не були б встановлені камери відеоспостереження. Ці пристрої, як правило, функціонують в цілодобовому режимі, збирають необхідну інформацію, яка надалі зберігається в архіві. У торговому приміщенні відеокамери можуть бути встановлені в будь-якому місці, але найголовніші зони, де вимагається максимальний контроль — це каса, вихід і місця продажу дорогих товарів. Якщо мова йде про великому торговому центрі, то тут використовується досить масштабна система відеоспостереження, яка включає в себе велику кількість відеокамер.

Процес роботи системи відеоспостереження досить простий. За всіма подіями, що відбуваються, як правило, спостерігає оператор чи охоронець. На деяких об’єктах спостереження у режимі реального часу не ведеться, а виконується тільки відеозапис всього, що відбувається, для того щоб була можливість відновити події в разі необхідності.

Камери відеоспостереження в магазині використовуються в наступних цілях:

  • виявлення ситуації, яка може стати загрозою як для співробітників, так і для клієнтів;
  • виявлення крадіжки або псування товару як з боку співробітників магазину, так і з боку його відвідувачів;
  • своєчасна реакція на виникнення конфліктної ситуації на території магазину;
  • проведення аналізу діяльності з метою підвищення якості обслуговування.

Вибір обладнання для магазину залежить від специфіки його діяльності, умов подальшої експлуатації системи відеоспостереження і, зрозуміло, цілей і завдань, які будуть поставлені перед обладнанням. Тому, якщо, наприклад, для магазину потрібно цілодобовий моніторинг, то в цьому випадку не можна буде обійтися без пристроїв, здатних вести відеозйомку в нічний час доби. А для контролю за обстановкою поза приміщення потрібно придбати обладнання, оснащене захисним кожухом, що дозволить йому справно функціонувати при будь-яких погодних умовах.

Найпростіший спосіб функціонування відеосистеми — це моментальна передача зображення з відеокамери на монітор. Інший варіант — це отримання одночасно зображення з декількох відеокамер на одному екрані. Для моніторингу за перебігом усіх подій в режимі реального часу з будь-якої точки земної кулі буде потрібно підключення до мережі інтернет.