Як взяти кредит

10-14-2021

Підприємці нерідко використовують позикові кошти для розвитку бізнесу. Причому кредитування юридичних осіб має ряд особливостей, які обумовлені організаційно-правовою формою компанії. Розберемося, як отримати кредит для тов без застави і поручителів. Хочемо порекомендувати почитати як взяти кредит онлайн на сайті .  

Особливості кредитів для тов

Товариство з обмеженою відповідальністю-найпопулярніша організаційно-правова форма при веденні бізнесу.

1. Найчастіше програми кредитування для бізнесу орієнтовані саме на такі юридичні особи, як тов.

Варто враховувати, що цю форму організації характеризує обмежена відповідальність. Це означає, що власник не відповідає за зобов’язаннями товариства, тобто при утворенні заборгованості за кредитом стягнення не може бути звернено на його особисте майно.

Звичайно, для банків це великий ризик, так як є можливість зіткнутися, наприклад, з «фірмами-одноденками» (фіктивні юридичні особи, які використовуються для різних незаконних операцій). Тому позику для тов часто видають із забезпеченням виконання зобов’язання (застава або порука). В якості поручителя, як правило, виступає власник організації. При наявності ліквідного майна мірою забезпечення може виступати застава. Але на ринку можна знайти і кредити для тов без застави і поручителів.

Види кредитів для тов

Отримання кредиту тов можливо тільки в рамках програм для бізнесу, так як компанія не може оформити споживчий кредит. Кошти виділяються у формах позики, призначених для бізнесу, або у вигляді цільового кредиту. Не варто забувати і про пільгові програми для малого бізнесу.

До спеціальних видів позик відносяться:

  • овердрафт;
  • кредитні лінії.

Овердрафт являє собою використання грошей банку в рамках встановленого ліміту при нестачі на рахунку власних коштів. Цей продукт зручний для зменшення касових розривів і платіжного обороту, а також для бюджетних платежів. Погашається заборгованість автоматично після зарахування грошей на рахунок.

Кредитна лінія-це позика на певну суму, в рамках якої надаються грошові транші. Використовується зазвичай для розвитку бізнесу; кошти виділяються частинами або одноразово. Варто враховувати, що банк може запитувати документи для підтвердження мети використання чергового траншу, навіть якщо лінія не носить цільовий характер.

Кредити для тов без застави та поручителів

Підприємницька діяльність пов’язана з ризиками, і далеко не всіх приваблює ідея передавати в заставу особисту власність. Звичайно, в заставу може бути передано і майно тов (цінні папери, нерухомість, товари в обороті і т.д.), але такі активи є не у всіх організацій. Тому беззаставні кредити для бізнесу користуються особливою популярністю. Але є ряд нюансів. Якщо програма не передбачає забезпечення виконання зобов’язань, то ставка буде вище, так як банк таким чином компенсує свої ризики.

Шанси взяти кредит на тов збільшуються, якщо організація давно на ринку.

Деякі програми передбачають вимогу до терміну діяльності компанії від 6 місяців. Причому банк буде ретельно перевіряти фінансову надійність організації-відсутність боргів і виконавчих проваджень, вивчати звітність. Тому найскладніше отримати кредит без застави і поручителів для нового тов.

Як оформити кредит на тов

Процедура оформлення кредиту для організації стандартна: подача заявки, збір документів і очікування схвалення або відмови від банку. Пакет документів, які прикладаються до заяви, набагато більше, ніж у іп і фізичних осіб. Зазвичай в нього входять:

  • установчі документи в останній редакції;
  • ліцензія (за наявності);
  • виписка зі списку учасників товариства;
  • паспорти засновників та керівника;
  • документи, що підтверджують повноваження керівника (наказ, протокол про обрання).

Прийняття рішення про отримання позики для тов має бути офіційно оформлено. Для цього збираються загальні збори учасників товариства і приймається відповідне рішення, яке також надається в банк. Крім цього, кредитна організація ретельно перевіряє фінансову надійність тов, для чого запитуються такі документи, як податкова звітність, договори з контрагентами, дані про прибутки і збитки, виписки з рахунків в інших банках і т.д. Якщо заяву на отримання кредиту подає представник, то до нього прикладається довіреність.