Як захистити відеореєстратор від крадіжки?

0
263

Якщо Ви все-таки прихильник давно відомих способів побудови системи відеоспостереження, та для забезпечення безпеки на об’єкті використовуєте систему відеоспостереження, яка функціонує на підставі відеореєстратора, то дана інформація буде цікава. Часто користувачі задаються питанням про можливу крадіжку на об’єкті. Що ж буде, якщо хтось вкраде відеореєстратор. Відповідь проста — всі дані будуть безповоротно втрачені. Такий варіант подій зустрічається досить часто. Злочинець, зауваживши, що камери відеоспостереження його зафіксували, всіма способами намагається знищити цю інформацію. Він може або вивести з ладу обладнання, або вкрасти. Є кілька варіантів убезпечити себе від подібних ситуацій.

Один із способів — це приміщення відеореєстратора в захисний металевий кейс. Цей варіант не дуже широко поширений. Багато користувачів вважають його ненадійним з-за того, що розкрити подібний кейс, як правило, під силу зловмисникам. Але такий варіант послужить захистом від пошкодження обладнання, наприклад, з боку працівників, що також часто зустрічається на практиці. При такому варіанті захисту слід забезпечити хорошу вентиляцію, так як для такого обладнання потрібно гарне охолодження для його надійної роботи.

Іншим варіантом, який не потребує ніяких витрат на реалізацію, є укриття обладнання в надійному місці. Досить вірний варіант, якщо на об’єкті є відповідні місця, де можна надійно заховати пристрій. Як правило, зловмисники не мають стільки часу у своєму розпорядженні, щоб займатися пошуками захованого обладнання. Є певні місця, які найбільше підходять для таких цілей. По-перше, підвісна стеля. Простір між стелею і міжповерховим перекриттям цілком для цього підійде, там знайдеться достатньо місця, щоб заховати відеореєстратор. Якщо мова йде про приватний будинок, то альтернативним варіантом може бути горище. Ще більш підходящим місцем можна назвати підвальне приміщення, особливо якщо його в основному використовують для зберігання. Відеореєстратор буде досить складно знайти серед великої кількості різних речей. В приватному будинку або квартирі можна скористатися білизняним шафою. Пристрій можна замаскувати стопкою речей або коробкою з взуттям. Обов’язково потрібно ретельно заховати кабельні з’єднання. В організаціях для маскування відеореєстратора можна використовувати металеві шафи. Зовні вони виглядають як розподільні щитки і закриваються на ключ. Така шафа краще прикріпити до будь-якої металевої конструкції будівлі, або встановити в бетонну стіну.

Ще одним ефективним способом захисту обладнання вважається встановлення фальшивого пристрою. В той час, як зловмисник забирає фальшивий відеореєстратор, нічого не підозрюючи, даний пристрій заховано в надійному місці. Для цього методу добре підійде старий аналоговий відеореєстратор, який вже не представляє особливої цінності.

Нарешті, самий ефективний спосіб, який не зрівняється по надійності ні з одним перерахованим вище, — це резервне копіювання даних. Створюючи копії даних на віддаленому FTP сервері, вся інформація буде збережена, не залежно від того, що станеться з відеореєстратором. Ну, а якщо звернутися до сучасних технологій, то можна обійтися зовсім без придбання такого обладнання. Підключивши камери відеоспостереження до хмарного сервісу, користувач буде зберігати всі дані в хмарному архіві, доступ до якої, як і до камер відеоспостереження, буде доступний у будь-який час доби і з будь-якого пристрою. Використання хмарного відеоспостереження виключає всі проблеми, пов’язані з крадіжкою обладнання, а, відповідно, і втрати всіх даних. Універсальний хмарний сервіс Cambat дозволяє використовувати різні камери відеоспостереження, що дає можливість широкого вибору обладнання. Крім того, до сервісу можуть бути підключений і DVR і NVR пристрою.