Якість системи відеоспостереження. Від чого воно залежить?

0
80

Звичайно ж, кожна система відеоспостереження має різні характеристики. Це буде залежати від типу обладнання, його параметрів, способів підключення та ін. Основним критерієм, від якого більшою мірою залежить якість всієї системи, є якість зображення. А якість зображення, в свою чергу, найважливіша характеристика камер відеоспостереження.

Якість камер відеоспостереження визначають за їх технічними параметрами. Від цього залежить не тільки якість самого зображення, одержуваного з відеокамери, а і можливість роботи устаткування при різних факторах навколишнього середовища. Основними параметрами, які розглядаються при виборі камери відеоспостереження є: розмір матриці, дозвіл камери, чутливість, живлення камери і деякі інші.

Найчастіше, чим більше вказано розмір матриці, тим краще камера буде передавати картинку. Велика матриця дає можливість використовувати більшу кількість пікселів. Дозвіл камери відеоспостереження опеределяет детальність і чіткість зображення. Роздільна здатність визначається або в телевізійних лініях (ТВЛ), або в пікселях. Чим більше розмір проектованого зображення, тим більше у камери роздільна здатність.

Ще одним параметром камери, від якого залежить якість переданої картинки, є чутливість. Чим менше показник чутливості, тим менше камера при роботі потребує джерелах освітлення і тим чіткіше виходить зображення.

Що стосується живлення камери, то професійні камери, як правило, працюють від 12 В постійного струму 24 В змінного струму 230 В змінного струму. У випадку змінного струму 12 В споживання струму зазвичай становить від 100 мА до 250 мА. Камери відеоспостереження, які оснащено об’єктивом з автодіафрагмою характеризуються більшою споживаної потужністю, приблизно на 40-80 мА. Блок живлення 230 В змінного струму, як правило, використовується, коли вуличні камери необхідно забезпечити харчуванням для додаткових елементів, таких як обігрівачі, вентилятори і т. д.

Кут огляду відеокамери — це той параметр камери, який визначається фокусною відстанню об’єктива. Цей параметр вказується в градусах. Об’єктив з широким кутом огляду дозволяє отримати відмінний панорамний вид, але конкретні зображення розглянути буде вкрай складно. При використанні ж довгофокусних об’єктивів далекі картинки можна буде розглянути детально, але при цьому загальний фон виходить не чітким. Тому для спостереження і зйомки віддалених об’єктів застосовуються камери, які мають об’єктив з великою фокусною відстанню (понад 28,0 mm).

Вивчити всі параметри камер відеоспостереження необхідно до їх придбання. Будь-яке обладнання потрібно підбирати у відповідності з тими умовами, які будуть на спостережуваному об’єкті, щоб система безпеки функціонувала максимально ефективно.