Якість системи відеоспостереження. Від чого воно залежить?

0
247

Звичайно ж, кожна система відеоспостереження має різні характеристики. Це буде залежати від типу обладнання, його параметрів, способів підключення та ін. Основним критерієм, від якого більшою мірою залежить якість всієї системи, є якість зображення. А якість зображення, в свою чергу, найважливіша характеристика камер відеоспостереження.

Якість камер відеоспостереження визначають за їх технічними параметрами. Від цього залежить не тільки якість самого зображення, одержуваного з відеокамери, а і можливість роботи устаткування при різних факторах навколишнього середовища. Основними параметрами, які розглядаються при виборі камери відеоспостереження є: розмір матриці, дозвіл камери, чутливість, живлення камери і деякі інші.

Найчастіше, чим більше вказано розмір матриці, тим краще камера буде передавати картинку. Велика матриця дає можливість використовувати більшу кількість пікселів. Дозвіл камери відеоспостереження опеределяет детальність і чіткість зображення. Роздільна здатність визначається або в телевізійних лініях (ТВЛ), або в пікселях. Чим більше розмір проектованого зображення, тим більше у камери роздільна здатність.

Ще одним параметром камери, від якого залежить якість переданої картинки, є чутливість. Чим менше показник чутливості, тим менше камера при роботі потребує джерелах освітлення і тим чіткіше виходить зображення.

Що стосується живлення камери, то професійні камери, як правило, працюють від 12 В постійного струму 24 В змінного струму 230 В змінного струму. У випадку змінного струму 12 В споживання струму зазвичай становить від 100 мА до 250 мА. Камери відеоспостереження, які оснащено об’єктивом з автодіафрагмою характеризуються більшою споживаної потужністю, приблизно на 40-80 мА. Блок живлення 230 В змінного струму, як правило, використовується, коли вуличні камери необхідно забезпечити харчуванням для додаткових елементів, таких як обігрівачі, вентилятори і т. д.

Кут огляду відеокамери — це той параметр камери, який визначається фокусною відстанню об’єктива. Цей параметр вказується в градусах. Об’єктив з широким кутом огляду дозволяє отримати відмінний панорамний вид, але конкретні зображення розглянути буде вкрай складно. При використанні ж довгофокусних об’єктивів далекі картинки можна буде розглянути детально, але при цьому загальний фон виходить не чітким. Тому для спостереження і зйомки віддалених об’єктів застосовуються камери, які мають об’єктив з великою фокусною відстанню (понад 28,0 mm).

Вивчити всі параметри камер відеоспостереження необхідно до їх придбання. Будь-яке обладнання потрібно підбирати у відповідності з тими умовами, які будуть на спостережуваному об’єкті, щоб система безпеки функціонувала максимально ефективно.