Яку кількість камер необхідно для системи відеоспостереження?

0
287

Найбільш поширеним та ефективним методом забезпечення безпеки можна назвати встановлення системи відеоспостереження. Такий спосіб обирають все більше і більше користувачів, охочих убезпечити свій об’єкт від непередбачених подій. Системи відеоспостереження можуть забезпечити захист як людям, що знаходяться на охоронюваній території, так і майна від дій зловмисників. Камери відеоспостереження стали поширені абсолютно у всіх сферах життєдіяльності людини. Їх встановлюють як для спостереження за приватними житловими приміщеннями, так і на великих об’єктах, наприклад, великих заводах, офісах, навчальних комплексах. При бажанні встановити систему відеоспостереження, користувачеві необхідно розглянути ряд важливих питань. Один з них стосується кількості встановлюваних відеокамер.

Якщо вибрати варіант з установкою невеликої кількості камер відеоспостереження на об’єкті, встановлених в найбільш важливих місцях, то можна скоротити витрати на придбання обладнання, а також трудові витрати на монтаж і обслуговування. Але тут виникає ризик втрати контролю за рештою територією, що може призвести до непередбачених наслідків.

Якщо розглянути протилежну ситуацію, коли кількість камер буде встановлено у великому обсязі і кожен сантиметр території буде під контролем, то також з’являються труднощі. При передачі даних з ip-відеокамер за допомогою інтернет-з’єднання, якщо обсяг даних буде досить великий, то завантаження буде відбуватися повільніше, зображення може пригальмовувати. Крім цього, виникає проблема зі зберіганням занадто великого обсягу даних. Це стосується як варіанти з зберіганням відеозаписів на жорстких дисках, так і в хмарному сховищі. Якщо система відеоспостереження встановлена на якому-небудь великому об’єкті, де за контроль над ситуацією відповідає оператор, то занадто велику кількість відеокамер призведе до збільшення кількості операторів, а, відповідно, витрат.

Можна виділити деякі моменти встановлення камер відеоспостереження, що стосуються питання кількості встановленого обладнання. Наприклад, якщо об’єкт відноситься до сфери послуг, то для того, щоб система відеоспостереження ефективно виконувала свої функції з оптимальною кількістю камер, необхідно встановити камери в наступних місцях:

  • місця, де співробітники спілкуються з відвідувачами (клієнтами), так як в таких місцях найвищий ризик виникнення конфліктних ситуацій. Відеокамери повинні фіксувати прихід і відхід клієнтів, а також, бажано, чітке зображення особи.
  • місця, де зберігаються які-небудь цінності або відбуваються розрахунки з готівкою, наприклад, касова зона. Можливо, буде достатньо двох відеокамер, які фіксуватимуть загальний і крупний план.
  • місця і території, де ризик протиправних дій значно високий.

Якщо перед установкою системи відеоспостереження досконало вивчити об’єкт і прорахувати необхідну кількість відеокамер, враховуючи всі правила установки обладнання, то в підсумку можна розраховувати на ефективну роботу всієї системи для забезпечення безпеки на об’єкті.