Японські базові станції 5g зможуть віддалено заряджати мобільні пристрої

0
22

Веб-видання nikkei повідомило, що японська телекомунікаційна компанія softbank почала тестування нової технології, яка дозволить використовувати базові станції 5g для бездротової зарядки електронних носяться пристроїв. Технологічне рішення розробляється спільно з фахівцями з кіотського університету, технологічного інституту канадзави і національного інституту інформаційних і комунікаційних технологій японії.

Будуть використовуватися спеціальні бездротові передавачі, які будуть працювати у зв’язці з базовими станціями стандарту 5g. Softbank вже почав модернізацію понад 200 000 базових станцій 4g, які також будуть забезпечувати підтримку мобільних мереж 5g. Саме ці станції з початку наступного року зможуть дистанційно заряджати мобільні пристрої проходять поруч користувачів.

Потужність сигналу обмежена 1 міліваттом, щоб запобігти негативному впливу цієї енергії на організм людини. В даний час зарядка може здійснюватися на відстані 10 метрів, але в найближчому майбутньому планується збільшити цю відстань до 100 метрів. Цей метод дозволить зарядити акумулятори розумних годин, фітнес-браслетів, навушників і тому подібного. Крім того, технологія може бути використана для роботи з імплантатами і різними електронними мітками.

На даний момент використання такої технології в японії заборонено, щоб уникнути можливого втручання в сигнали різних державних установ. Softbank заявив, що нове рішення вийде на масовий ринок в 2025 році.

Nikkei