Застосування NVR на практиці

0
113

До складу системи відеоспостереження часто включають NVR відеореєстратор. Таке обладнання використовується для запису і зберігання даних, що надходять зі всіх камер відеоспостереження, які підключені до відеореєстратора. Для того щоб процес вівся безперервно, повинен бути забезпечений вільний доступ до джерел інформації.

Відеореєстратори використовуються для створення не надто масштабних систем, до складу яких входить кілька цифрових камер відеоспостереження. Але існує і обладнання, які здатне функціонувати з кількома сотнями відеокамер, вони відрізняються підвищеною функціональністю. Такі пристрої оснащені елементами для охолодження, крім того, в них можна провести заміну жорсткого диска без відключення.

До такого устаткування, як IP NVR, встановлюється багато вимог щодо безпеки зберігання даних. Дискові носії обов’язково повинні бути захищені від можливих пошкоджень, як механічного характеру, так і проблем, пов’язаних з перебоями в харчуванні. При роботі NVR пристрої можуть перегріватися. Щоб уникнути поломки пристрій повинен мати не тільки зовнішні, але і внутрішні елементи охолодження.

У стандартному варіанті IP NVR являє собою свого роду сховище, куди надходить інформація з усіх підключених відеопристроїв. Але є й обладнання, яке додатково здатне виконувати і інтелектуальні функції. Зрозуміло, такі відеореєстратори мають велику вартість у порівнянні з іншим обладнанням. Для функціонування такої системи необхідно підключення додаткових модулів. Багато сучасні відеореєстратори вміють виконувати наступні функції:

  • Здійснювати перевірку стану складових частин системи. Відеореєстратор може відстежити стан камери відеоспостереження, якщо, наприклад, виникла проблеми в з’єднанні з камерою, то пристрій надсилає відповідних сигнал оператору на монітор.
  • Наявність оповіщення про тривожні події. Відеореєстратор, при підключенні до неї спеціальних датчиків, налаштовується таким чином, що в момент виникнення надзвичайної ситуації він буде подавати тривожний сигнал.
  • Реагує тільки на встановлені сигнали. Плюси полягають в тому, що запис ведеться тільки тієї інформації, де були зафіксовані які-небудь події.

Звичайно ж, не все обладнання має такими функціональними можливостями. Але, в цілому, сучасне обладнання, що використовується в відеосистемах дозволяє побудувати багатофункціональні системи відеоспостереження для різних об’єктів, які можна успішно інтегрувати з іншими охоронними підсистемами.