Zeropoint technologies зібрала 2,5 млн євро інвестицій на впровадження технології стиснення озп

0
6

Шведська компанія zeropoint technology ab оголосила, що їй вдалося зібрати 2,5 млн євро інвестицій для виведення на ринок власної запатентованої технології стиснення пам’яті ziptilion.

Компанія запропонувала рішення, здатне забезпечити дво — або навіть триразове стиснення даних в оперативній пам’яті. Різниця в рівні стиснення залежить від особливостей додатків, але в будь-якому випадку вона значно вище існуючих аналогів. Наприклад, застосовувані в даний час технології програмного стиснення пам’яті zswap або zram забезпечують стиснення на рівні від 1,4 до 1,5 рази.

Як повідомляє zeropoint, запропонована технологія практично не впливає на продуктивність роботи системи пам’яті. Як стверджує виробник, додаткова затримка при записі не перевищує одну наносекунду, час читання стислих даних з озп становить 100 наносекунд.

Запропонована технологія вже реалізована в неназваному продукті, виготовленим з використанням 28-нм вузлів tsmc. При частоті використовуваної шини axi, рівній 800 мгц, пропускна здатність пам’яті склала 32 гбайт/с.

Поки немає даних про те, який саме продукт використовувався в тестах. Але якщо врахувати названий виробничий вузол, то, по всій видимості, мова йде про інженерну (тестової) платформі на базі arm.

Новий чіп буде легко інтегруватися з існуючим обладнанням. Для його використання не потрібно змін в контролері пам’яті. Знадобляться тільки зміни в програмному драйвері. Втім, в цьому випадку доведеться проводити перевірку на сумісність з існуючими додатками.

Розмір 7-нм чіпа ziptilion для настільних рішень складе близько 1,36 мм2 при роботі зі стандартною двоканальною пам’яттю озп. Для серверних систем, що використовують 8-канальне озу, розмір 7-нм чіпа ziptilion збільшиться приблизно до 3,02 мм2.

Zeropoint очікує, що її чіпи можуть знайти застосування в серверах, вбудованих системах і чіпсетах для смартфонів.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто — для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших — найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь — якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також: