З’явилася інформація про чіпсет intel z690 для процесорів intel alder lake

0
8

В інтернеті з’явилися нові фотографії процесорів intel alder lake. Сокет lga1700 задіє більше контактних майданчиків, тому intel зробила процесори прямокутними. Це перше зображення нижньої частини alder lake з минулого року.

Також стало дещо відомо про флагманський чіпсет z690 для нових материнських плат. Це перший раз, коли в мережу потрапив документ з перерахуванням процесорів intel core 12-го покоління.

Діаграма чіпсету підтверджує, що лінії 1×16 + 2×8 pcie gen5 будуть підключені безпосередньо до процесору, тоді як в цілому чіпсет буде підтримувати до 12 ліній pcie gen4 і до 16 pcie gen3. Це значний крок вперед від процесорів rocket lake, де підтримка pcie gen4 з’явилася на рік пізніше в порівнянні з amd ryzen. Така конфігурація pci express означає, що процесори будуть підтримувати до чотирьох накопичувачів pcie gen4 nvme без використання 16 ліній pcie gen5. Останні можна буде віддати виключно під відеокарту.

Також процесори отримають підтримку двоканальної пам’яті ddr5 і ddr4. Раніше на заході intel architecture day демонструвався слайд з підтримкою пам’яті ddr5-4800 і ddr4-3200. Ddr5 за замовчуванням буде підтримувати режим gear 2, також доступний gear 4. Це означає, що контролер буде працювати на швидкості передачі даних 1/2 або 1/4 заради сумісності і розгону пам’яті.

Буде оновлено dmi (direct media interface). У нинішньому поколінні процесорів використовується dmi 3.0 з 8 смугами, а чіпсет z690 підтримує pci gen4 x8.

Нові процесори intel і перші материнські плати на z690 можуть бути представлені 17 листопада.