Камери відеоспостереження та їх типи

0
303

В сучасному світі широко використовуються системи відеоспостереження. Кожен, хто планує зайнятися вирішенням питання забезпечення безпеки, в першу чергу цікавиться камерами. Саме камери є основним, хоч і не єдиним елементом системи відеоспостереження. За допомогою камери ми маємо можливість отримати картинку на своєму моніторі від необхідного об’єкта. В даний час існує величезний вибір камер відеоспостереження. Ми розглянемо основні типи камер і відмінності між ними.

Ми не раз чули слова цифрове і аналогове відеоспостереження. Про що йдеться? Справа в тому, що, залежно від типу переданого сигналу, камери поділяються на аналогові і цифрові. У першому випадку сигнал від встановленої камери відеоспостереження передається у вигляді напруги, що характеризує окремі елементи картинки. Найчастіше аналогові системи відеоспостереження використовують на невеликих об’єктах. Цифрові відеокамери мають вбудований кодер, який перетворює сигнал світлочутливої матриці в цифровий потік. Цифровий сигнал миттєво передається по мережах відеоспостереження. Такі системи відеоспостереження можна використовувати як для маленьких об’єктів, так і для великих територій. Цифрові технології набирають популярність завдяки відмінній якості зображення, переданого камерою.

Залежно від місця використання відеокамери діляться на внутрішні і зовнішні. Внутрішні камери використовуються для забезпечення спостереження всередині будь-яких приміщень, будівель. Внутрішні камери, як правило, мають більш компактний розмір і не мають якого-небудь захисту корпусу від впливу зовнішніх факторів. Основним призначенням зовнішніх камер є встановлення їх поза будівлі. Тому відмінною рисою таких камер є наявність спеціального корпусу, який забезпечить захист від несприятливих погодних умов. Такий корпус має герметичністю і може бути оснащений системою підігріву. Всі ці додатки дають можливість камер працювати в зимовий час.

Наступний параметр, за яким камери також можна розділити — це перенесення кольорів. Існує три види — чорно-білі, кольорові, день-ніч. До позитивних характеристик чорно-білих відеокамер можна віднести: низьку вартість, більшу чутливість і роздільну здатність матриці. Завдяки цьому ми можемо отримати досить детальне зображення. Такі камери можна використовувати навіть при поганому освітленні. Незаперечною перевагою кольорових камер є можливість побачити картинку в усіх фарбах. В результаті, ми можемо бачити всі колірні деталі відеозображення. Камери день-ніч працюють змішане. У денний час камера передає зображення в кольоровому режимі, а вночі, коли видимість погана включає ІЧ-підсвічування і переходить в чорно-білий режим запису.

Для того, щоб забезпечити ефективну систему відеоспостереження, необхідно правильно визначитися з вибором обладнання. При підборі камер відеоспостереження потрібно врахувати всі чинники, які вплинуть на подальшу роботу всієї системи. Відеокамери повинні відповідати всім поставленим цілям і завданням.