Недоліки бездротового відеоспостереження

0
325

Якщо вибір все-таки зупинився на бездротовому відеоспостереження, то обов’язково слід ураховувати існуючі обмеження на їх роботу. Думка багатьох фахівців полягає в тому, що все-таки бездротове відеоспостереження поступається провідним відеосистем з безпеки і стабільності в роботі. Також, бездротове обладнання погано захищена від різних перешкод.

В даний час існує безліч обладнання, яке здатне негативно вплинути на функціонування бездротової системи відеоспостереження. Наприклад, блокатори Wi-Fi сигналу і стільникових мереж дають можливість зловмиснику порушити канал передачі даних, що призведе до втрати зв’язку з мережею. Для організації бездротового каналу успішно можуть бути використані атмосферні лінії, для них не потрібно ліцензування і на них не впливають радіоперешкоди. При такій організації системи передавач і приймач необхідно розташувати в межах прямої видимості.

Краще всього використовувати бездротове відеоспостереження в тих випадках, коли не залишається інших варіантів організації системи, або, наприклад, інший спосіб буде фінансово невигідним. Найкраще такий варіант підходить для тих випадків, коли є можливість контролювати радиодиапазон об’єкта, на якому ведеться відеоспостереження. Рідко бездротові системи відеоспостереження використовують на об’єктах високого рівня важливості. Такий варіант організації добре підходить, наприклад, для контролю за проведенням будь-якого заходу, саме бездротове обладнання дозволить швидко організувати відеозйомку в такому випадку.

Надійності обладнання, що використовується в бездротових відеосистемах, слід приділити особливу увагу. Якщо в системі будуть встановлені відеокамери з високою роздільною здатністю, потік даних може бути дорівнює 20-30 Мбіт/сек. Тому в процесі відеоспостереження повинен бути забезпечений безперервний процес передачі інформації.

Недоліки бездротового відеоспостереженняЯкщо розглядати системи бездротового відеоспостереження у складі таких проектів, як «безпечне місто», то вони мають безліч переваг, але і тут існують певні обмеження. Бездротові відеосистеми — це застосування 3G/LTE (4G) і Wi-Fi. Обладнання для мереж LTE — це не надто дешевий варіант, тому в багатьох випадках його використання фінансово недоцільно. Якщо розглядати мережу wi-fi, то для них характерно маленьке відстань використання. Але навіть такий варіант буде більш доступним, ніж проводове відеоспостереження. У підсумку, фахівці стверджують, що найбільш оптимальний варіант застосування бездротових технологій для «безпечного міста» — це мережі LTE.

Розвиток 4G стандарту і хмарних сервісів відеоспостереження істотно впливають на популярність бездротового відеоспостереження серед користувачів. Тому, незважаючи на існуючі недоліки та обмеження, що багато користувачів все ж віддають перевагу саме таким системам відеоспостереження.