Мобільні камери-роботи

0
458

Однією з новинок бездротових технологій є робот з відеокамерою на радіоуправлінні. В даний час є декілька найпоширеніших моделей таких пристроїв: «i-spy Tank», «Rover Tank» та «Mini Spy Robot». Всі ці роботи схожі тим, що ними можна дистанційно керувати, вони мають невеликий розмір і оснащені вбудованою камерою відеоспостереження. По всім іншим параметрам вони мають безліч відмінностей між собою.

Отже, розглянемо детальніше одного з них — «I-spy Tank». Такий пристрій являє собою мобільну відеокамеру, яка зовні має вигляд іграшки. Використовувати таку камеру можна в різних цілях: в якості ігрового пристрою як для дітей, так і для більш старшого покоління; в якості відеоняні для нагляду за дітьми і в інших цілях.

Управляти таким роботом можна за рахунок Wi-fi з’єднання і спеціального програмного забезпечення, з використанням пристроїв, що працюють на операційних системах Google і Apple. Вбудована веб-камера здатна рухатися по колу, підніматися вгору. Крім того, пристрій може змінювати кут нахилу. Роздільна здатність відеокамери 640 х 480, 30 кадрів/сек.. Управляти цією іграшкою можна на відстані до 30 метрів, якщо перебувати в якому-небудь приміщенні, а при використанні її на відкритій місцевості відстань зростає до 60 метрів. Харчування такого пристрою забезпечують 6 батарей. За рахунок цього воно може абсолютно автономно функціонувати. При повній зарядці робот може безперервно пропрацювати 80 хвилин.

Іграшка «i-spy Tank» зовні повністю нагадує танк. Корпус зроблений з пластику. Робот складається з наступних елементів: 4 колеса, 2 гусениці, антена вбудована веб-камера. На верхній частині пристрою розташовується сигнальна лампа і індикатор живлення. Також є освітлення. За нього відповідають фари, розташовані як спереду, так і позаду пристрої. На нижній частині робота є отвір для батарейок і кнопка ввімкнення, кнопка Reset і ШИРОКОМОВНА адреса.

Перед початком використання такого пристрою потрібно встановити спеціальний додаток «I-spy Toys». Цей додаток для користувачів є безкоштовним. Після того, як програма готова до роботи, потрібно включити іграшку за допомогою перемикача на нижній частині пристрою. Після цього загоряється індикатор живлення, розташований зліва від камери. Через одну хвилину справа від відеокамери загориться і буде мигати лампочка. Такий сигнал говорить про те, що робот виявив мережа wi-fi. Для того, щоб підключити робота потрібно в настройках пристрою об’єднати. Для цього потрібно SSID адресу, який є на самій іграшці. Про правильно виконаному підключенні говорить наявність зображення в установленому додатку. Кнопка Reset призначена для перезавантаження пристрою.

Картинка у додатку передається в онлайн режимі. Радіоуправління іграшкою виконується шляхом натискання необхідних кнопок у додатку. У ньому є кнопки для пересування, для фотографування із збереженням зображення, для відеозапису, а також для перегляду отриманої інформації. Радіокерований робот «i-spy Tank» не має вбудованого мікрофону для здійснення аудіозапису.