Відеоспостереження. Контроль порожніх полиць.

0
445

Для здійснення такої інтелектуальної функції, як контроль порожніх полиць на об’єктах торгівлі, може бути реалізовано два варіанти. Перший спосіб ґрунтується на проведенні порівняльного аналізу поточної картинки з тим зображенням, яке буде прийматися за базовий, тобто те, на якому полку заповнена товаром. Спочатку у програму вноситься базове зображення полиці зі 100% заповненою товарами. Потім алгоритм виконає аналіз отриманих даних і визначить характеристики даного зображення, а потім порівняє з зображенням, яке отримано в даний час. Програма зможе розрахувати наскільки заповнена полку у відсотковому співвідношенні. Значення заповнювання полиці, при якому система буде видавати відповідне повідомлення можна вибрати самостійно.

Такий підхід здатний забезпечити максимальний рівень точності, якщо спостереження ведеться за однією полицею. Чим більше полиць, тим нижче точність. Зображення полиці може мінятися, так як до неї періодично будуть підходити люди, можливо, брати товар для перегляду і класти його назад на полицю, але ці рухи ніяк не відносяться до рівня заповненості полиці товаром, а тому їх необхідно прибрати з аналізу. У цьому випадку застосовується метод оновлення фону, завдяки яким програма здатна самостійно визначити фон в кадрі, куди входять об’єкти, які там знаходяться короткий проміжок часу. Цей метод має певні нюанси. Поповнення товарами полиці слід виконувати однаковим чином, інакше система зафіксує зміни в параметрах і вважатиме, що полицю так і не наповнили товарами.

Другий спосіб заснований на тому, що за базовий зображення приймається порожня полиця. Якщо на полицю виставляється товар, то її колірні характеристики змінюються. Програма проводить аналіз, який відсоток від базового зображення змінив колір, що, відповідно, свідчить про даному відсотку заповнювання полиці товаром. Даний спосіб також має деякі обмеження. Якщо колір товару має подібності з кольором полиці, то програма буде приймати з труднощами такі зміни.