Безпека систем відеоспостереження

0
461

Відеоспостереження являє собою одну з найважливіших складових системи безпеки будь-якого об’єкта. Однак, сама система відеоспостереження може потрапити під вплив різних загроз. Навіть найменші відхилення від роботи в системі відеоспостереження можуть стати причиною того, що вона не зможе виконувати поставлені завдання, а всі витрачені кошти виявляться викинутими на вітер.

Загрози, яким може бути піддана система відеоспостереження, умовно можна розділити на три групи: аварії, диверсії, неправильна реакція оператора. Отже, розглянемо першу групу — аварії. До аварій відносяться події, що здатні вплинути на систему відеоспостереження без будь-якого навмисного впливу. Головними складовими системи відеоспостереження є камери відеоспостереження і кабельні з’єднання. Можна зіткнутися з безліччю труднощів, наприклад, із-за неправильної установки обладнання або його вибору, а також різних непередбачених обставин.

Найбільш поширеною проблемою в роботі системи відеоспостереження є відсутність відеосигналу. Стандартної причиною поганого з’єднання можна назвати недобросовісний монтаж обладнання або погана якість техніки. Крім цього, причиною подібної несправності можуть стати і зовсім несподівані обставини. Як варіант, може відбутися обрив кабельної лінії в процесі проведення будь-яких робіт господарськими службами. Якщо говорити про лінії зв’язку, проведеної по повітрю, то тут причиною поломки може послужити утворилася бурулька. Є й інші можливі варіанти непередбачуваних ситуацій, які можуть перешкоджати нормальному функціонуванню системи відеоспостереження.

Проблема в роботі системи відеоспостереження може бути пов’язана з пошкодженням самого обладнання. Причин таких ушкоджень може бути безліч: заводський брак, некоректно спроектована система відеоспостереження, поломка пристроїв у зв’язку з затопленням водою і т. д. Також варто згадати про зникнення електроживлення. Найчастіше причиною такої проблеми є ненавмисне виключення певних автоматичних вимикачів. Значно рідше причиною відключення живлення може бути реальна аварія, яка понесе за собою коротке замикання або обрив мережі.

Звичайно ж, однією з причин виникнення яких-небудь проблем в роботі системи відеоспостереження може послужити і людський фактор. Мова йде саме про диверсіях. Під диверсією розуміється умисна поломка або вимикання всієї системи відеоспостереження, або певних її складових частин, з метою здійснення протизаконних дій. Саме людський фактор є причиною виходу з ладу обладнання, яке використовується не за призначенням. Досить часто оператори використовують робочу техніку, наприклад, для перегляду фільмів. Використання особистого флеш-носія досить часто призводить до зараження системи вірусами, а в подальшому стає причиною некоректної роботи.

До окремих проблем, не пов’язаних безпосередньо з обладнанням системи, можна віднести неправильні дії оператора. До вирішення проблеми такого роду можна віднести тільки правильний інструктаж співробітників. Оператор зобов’язаний знати весь порядок дій, які необхідно здійснити при виникненні певної ситуації. Досить часто вчасно вжиті дії можуть допомогти уникнути негативних наслідків.