Схема системи відеоспостереження для різних обєктів

0
190

Побудова схеми системи відеоспостереження для об’єкта, де планується вестися охоронна діяльність, є досить важливим етапом, від якого залежить ефективність подальшої роботи і здатність обладнання справлятися з поставленими перед ним завданнями. У побудові відеосистеми необхідно враховувати такі фактори: вид і призначення обраної системи відеоспостереження; тип необхідного обладнання, розрахунок його кількості для конкретного об’єкта; територіальні особливості об’єкта; вимоги замовника до системи і його фінансові можливості.

Якщо, наприклад, вибір був зроблений на користь аналогової системи відеоспостереження, то і обладнання потрібно відповідне. Для такої системи відеоспостереження будуть потрібні аналогові камери відеоспостереження, відеомагнітофони, мультиплексори, матричні відео комутатори та інше. Для створення цифрової системи відеоспостереження будуть потрібні вже зовсім інші пристрої: мережеві камери відеоспостереження, ПК, комутатори та ін

Не існує якогось універсального варіанту побудови системи відеоспостереження для всіх об’єктів. Але також не представляється можливим розглянути абсолютно всі способи побудови, так як варіантів може бути не обмежена багато із-за різноманітності умов і обладнання. Є деякі стандартні підходи щодо вибору відео пристроїв і їх розташування на об’єкті. Наприклад, система відеоспостереження для охорони невеликого офісу може складатися з аналогових камер відеоспостереження і плат відеозахоплення. Такий варіант досить давно використовується. Але також можна вибрати більш сучасний підхід — цифрове відеоспостереження. Якщо говорити про місця установки відеопристроїв, то, в першу чергу, камери відеоспостереження слід встановлювати таким чином, щоб під їх об’єктив потрапляли ті місця, де відбуваються найважливіші операції в діяльності організації. Якщо це фінансові установи, то до них можна віднести відділи бухгалтерії, касові зони та ін.

Система відеоспостереження, яка використовується для охорони торгового підприємства, магазину в свій склад включає персональний комп’ютер із платою відеозахвату, спеціальне програмне забезпечення, яке може контролювати роботу касових апаратів, запобігаючи різні шахрайські дії. Під об’єктиви камер відеоспостереження повинні потрапляти вітрини з товаром, особливу увагу слід приділити місцям реалізації дорогої продукції. Крім того, відеокамери можуть бути встановлені по периметру магазину, що також підвищить рівень безпеки об’єкта.

Останнім часом широко поширена установка відеоспостереження в домашніх цілях. Все більша кількість людей задається питанням безпеки свого майна і своєї особистої. Систему відеоспостереження в квартирі можна почати будувати з видеоглазка. Відеозображення дозволяє зрозуміти, чи варто впускати з’явився за дверима гостя. Часто автолюбителі, щоб вести контроль за залишеним у дворі автомобілем, встановлюють камеру відеоспостереження, спрямовану в бік транспортного засобу. Для таких цілей добре підходить хмарне відеоспостереження. Використання хмарного сервісу відеоспостереження дозволяє вести моніторинг за територією, що охороняється цілодобово в режимі реального часу. За допомогою хмарного відеосервісу можна успішно організувати повноцінну систему відеоспостереження на різних об’єктах: відеоспостереження в квартирі та будинку, відеоспостереження в офісі, система відеоспостереження за дачною ділянкою, відеоспостереження за нянею та інше. Крім камер відеоспостереження та обладнання для реєстрації в систему відеоспостереження часто включаються блоки безперебійного живлення, а також пристрої для резервного копіювання даних. Системи відеоспостереження призначені індивідуально для кожного об’єкта. Слід враховувати також можливість подальшої модернізації відеосистеми. Розвиток технологій не стоїть на місці, а, крім того, можуть виникнути потреби у розширенні системи на об’єкті або інтегруванні її з іншими охоронними комплексами. Краще подбати про це на початкових етапах створення, щоб надалі не виникла потреба в масштабних змінах, а, відповідно, у великих фінансових витрат.