Безпека IP відеоспостереження

0
531

Досить часто користувачі, вибираючи потрібну систему відеоспостереження для об’єкта, цікавляться безпекою використання IP-відеоспостереження. Звичайно ж, сучасні технології дбають не тільки про поліпшення якості зображення і розробці додаткових функціональних можливостей, але, крім того, вирішують такі важливі питання, як безпека та захист отриманих даних.

Якщо порівнювати системи відеоспостереження, побудовані на підставі аналогового обладнання і ip, то очевидним стає наявність різних переваг ip-системи відеоспостереження. Деякі користувачі по-старому вибирають аналоговий вигляд системи, так як не довіряють новим технологіям. Основною причиною такого вибору є помилкова думка, що до IP-системи відеоспостереження легко отримати несанкціонований доступ, а відповідно, і повне управління.

Користувач, при побудові системи відеоспостереження на базі ip-пристроїв, може на свій розсуд регулювати відкритість і захист такої системи. Наприклад, деякі користувачі самостійно надають доступ до камер відеоспостереження третім особам. Захист системи відеоспостереження від зловмисників необхідно забезпечувати як зовні, так і зсередини.

У сучасному світі застосування мережних систем для організації відеоспостереження та забезпечення безпеки на об’єкті має масу переваг. Саме головне достоїнство полягає в менш витратному і трудомісткому процесі установки і обслуговування. Також ip-системи мають значно менше обмежень у використанні ніж аналогові.

Мережева система безпеки заснована трьох рівнях. В першу чергу, потрібно визначитися який рівень безпеки необхідний користувачу для конкретної системи відеоспостереження, а також розглянути можливість отримання протиправного доступу до неї. На підставі вже отриманих даних слід розглядати методи забезпечення безпеки. В залежності від того, для чого використовується відеообладнання і для яких цілей, від цього залежить рівень застосовуваної системи захисту. Якщо пристрій встановлено для любительської зйомки, відеозапис якої не становить особливої цінності, то доступ до такого пристрою досить буде захистити паролем до розділу адміністрування камери відеоспостереження. Якщо мова йде про систему безпеки корпоративної мережі, то тут такого способу буде недостатньо, а потрібно застосування додаткових заходів. Якщо обладнання встановлено на особливо важливому об’єкті, то необхідно використовувати аутентифікацію мережевого обладнання. Для забезпечення захисту інформації від несанкціонованого доступу сторонніх осіб всі дані повинні бути зашифровані, а в тому випадку, якщо система виявить якісь протизаконні дії, то відбудеться запуск тривожного сигналу та вимкнення певної частини пристроїв.