Відеоспостереження за допомогою видеоглазка

0
117

В даний час далеко не рідкість побачити на сходовій клітці або в сусідів по будинку вхідні двері, обладнану системою відеоспостереження. Для мешканців це можливість контролювати ситуацію або в під’їзді, або, якщо мова йде про приватному будинку, на території поруч зі входом в будинок. Якщо є можливість запису інформації, то це дозволить дізнатися хто приходив у відсутність господарів.

Для того, щоб організувати подібну систему відеоспостереження можна використовувати відеовічко, підключений до монітора. Відеовічко являє собою циліндричну відеокамеру, яка встановлюється безпосередньо в саму двері. Візуально його практично неможливо відрізнити від звичайного дверного вічка. Видеоглазки можуть бути як дротові, так і бездротові. Для установки обох варіантів знадобиться відеокамера і монітор.

Бездротові оченята досить часто мають додаткові функції.
У них може бути вбудований датчик руху, а також можливий запис на карту пам’яті. Якщо встановлений бездротовий комплект, то з монітором можна буде переміщатися по квартирі або будинку. Але варто врахувати, що передача сигналу йде по радіоканалу, а з-за цього радіус дії буде обмежений. Крім того, потрібно не забувати періодично змінювати елементи живлення в бездротових системах.

Якщо використовується провідний відеовічко, то знадобиться монітор, блок живлення, прокладання з’єднувальних ліній. Якщо такий вічко буде використовуватися як Відеоспостереження за допомогою видеоглазкаокремий пристрій, то ніяких додаткових функцій не буде, а якщо у складі системи відеоспостереження, то з’являється можливість запису і детекції руху. Існує інший варіант — установка готової двері з уже встановленим відеоглазка і монітором. В такому випадку можна буде уникнути трудомістких дій по врізці видеоглазка у двері. Якщо подібна система вже встановлена, то все ж не варто забувати, що зловмисники бувають досвідчені і для деяких відрізнити відеовічко від звичайного не складе труднощів. Можливо, для більшої безпеки варто подбати про систему вдеонаблюдения в під’їзді, яка буде постійно фіксувати всі переміщення.