Основні тренди розвитку відеоспостереження в найближчі роки

0
480

Відеоспостереження стрімко набирає популярність в абсолютно різних сферах застосування, які навіть можуть бути не пов’язані з безпекою. Широко використовуються системи відеоспостереження на промислових підприємствах. Відеокамери застосовують як для контролю над особливо важливими процесами, так і для масових операцій і контролю за всім виробничим процесом. Системи відеоспостереження стають навіть більш популярними для ведення підрахунку кількості клієнтів в різних закладах. Крім цього, камери відеоспостереження стали обов’язковим атрибутом на багатьох громадських заходах: проведення іспитів, виборів і т. д. Контроль за всім, що відбувається за допомогою відеокамер дозволяє зробити більш прозорими умови проведення таких заходів.

Все більш поширеними стають хмарні технології в світі відеоспостереження. Хмарні сервіси відеоспостереження вже складно назвати новинкою. Таку технологію використовують як для приватних цілей, так і в організаціях різного роду діяльності. За допомогою хмарного сервісу відеоспостереження користувач може віддалено за допомогою інтернету мати доступ до камер відеоспостереження з будь-якої точки земної кулі. Щоб організувати саму систему потрібно лише відеокамера і підключення до мережі. Є різні постачальники таких послуг, але все ж кожен з них має свої нюанси. Компанія Cambat надає користувачам універсальний хмарний сервіс. Користувач не має жодних обмежень у виборі обладнання, він може на власний розсуду вибирати відповідні умови підключення. Доступ до відеокамер і до архівного сховища можливий з будь-якого комп’ютера з виходом в інтернет, а крім того, розроблено програму Cambat для смартфона, яка робить перегляд ще більш зручним.

Ще одним трендом у розвитку відеоспостереження є вдосконалення різних систем розпізнавання. Такі технології використовуються для виявлення підозрілої поведінки людей. В даний час ці системи ще не на високому рівні розвитку, але все ж постійне поліпшення і впровадження новинок у подальшому дозволить ставити більше завдань перед системою відеоспостереження.

Мобільні додатки для смартфонів і планшетів, які дозволяють вести відеоконтроль на ходу. Така можливість зараз дуже затребувана користувачами. Такий спосіб контролю більш властивий для приватних осіб, які, наприклад, виїжджаючи у відпустку, хочуть подбати про безпеку своєї квартири. Інша досить поширена ситуація, коли може активно використовуватися віддалений контроль — моніторинг керівництвом роботи персоналу. Дозволяє значно підвищити рівень дисципліни та трудової зайнятості.

Якщо говорити про інтеграцію системи відеоспостереження з СКУД ТА ОПВ, то цей процес відбувається вже досить довгий проміжок часу, але в більшості випадків спільна робота полягає у відображенні на екрані певної території на об’єкті, де за отриманими даними від СКУД І ОПС сталося якесь тривожне подія. Виходячи з цього складно сказати, що в майбутньому можна очікувати якихось значних змін у цій області.

Ми можемо помітити, що HD-SDI-обладнання стає все більш поширеним. Вибір такого обладнання постійно розширюється, а ціна при цьому стає доступнішим для користувача. Багато фахівці характеризують таку систему як зручну та просту.

Бездротові аналогові системи відеоспостереження поступово поступаються місце Wi-Fi і WiMAX-мережам. Цифрове бездротове обладнання, яке досить часто використовується для створення систем відеоспостереження, має не дуже високу ціну, що і дозволяє масово використовувати його. Популярність такого обладнання зростає. Звичайно, можна припустити, що в найближчі роки з’являться ще якісь новинки в області відеоспостереження, про яких ми зараз зовсім нічого не знаємо, але якщо виходити з нинішніх реальних можливостей систем відеоспостереження, то можна сказати, що, найімовірніше, найбільш перспективними є HD-SDI-напрямок в області відеообладнання, вдосконалення відеоаналізу, а також ще більше поширення хмарного відеоспостереження серед користувачів.