Основні рішення з організації відеоспостереження через інтернет

0
153

Для того, щоб користувач міг за допомогою пристрою, що має вихід в інтернет підключиться до камер відеоспостереження і проглядати всі події, що відбуваються в онлайн режимі існують різні рішення в області відеоспостереження. Сучасні ip-відеокамери являють собою не тільки обладнання для фіксації зображення та відправки його на сервер, але, крім цього, здатні виконувати деякі керуючі функції. У порівнянні з аналоговими відеокамерами, ip-камери забезпечують користувача чітким зображенням, на якому можна розглянути різні деталі на спостережуваному об’єкті.

Установка системи ip-відеоспостереження добре підходить для використання її на великих об’єктах. При використанні аналогових систем відеоспостереження часто зустрічаються апаратні засоби, які не сумісні між собою. При встановленні ip-системи відеоспостереження застосовуються відкриті стандарти, які використовують всі виробники в ІТ-секторі. За рахунок таких сучасних технологій з’являється можливість просто і зручно управляти системами, проводити аналіз необхідних даних, а також скорочуються загальні витрати на придбання необхідного обладнання.

Однією з найпоширеніших технологій, використовуваної при побудові систем відеоспостереження, є хмарний сервіс. Суть хмарного сервісу відеоспостереження полягає в тому, що вся інформація, отримана з відеокамер не буде зберігатися на спостережуваному об’єкті, а за його межами в хмарному архіві. Саме це і дозволяє зменшити витрати на купівлю обладнання, необхідного для зберігання архіву відеозаписів. За рахунок того, що робота системи хмарного відеоспостереження організовується з допомогою інтернет підключення, то їй можна легко керувати віддалено.

Система хмарного відеоспостереження — це простий, зручний і надійний варіант для ведення моніторингу на об’єкті. З усього переліку існуючого відео устаткування буде потрібно тільки ip-камера відеоспостереження. Єдине, про що потрібно буде подбати — це постійний доступ в мережу на об’єкті.

Інший варіант передачі і зберігання відеоданих — це супутниковий інтернет (GPRS). Системи віддаленого відеоспостереження, які користуються таким трафіком можуть мати цифрове якість зображення, віддалений перегляд відео. Використання GPRS-технологій в системах відеоспостереження дозволяє використовувати їх на дачних ділянках, невеликих офісних приміщеннях, магазинах.

Головне достоїнство GPRS відеоспостереження — це відсутність абонентської плати за користування. Вся відеоінформація безпосередньо відправляється E-mail або будь-який інший безкоштовний накопичувач. Такий спосіб можна використовувати для організації відеоспостереження не тільки на одному об’єкті, але і на кількох.

Системи віддаленого мобільного відеоспостереження без статичної ip адреси можуть включати в себе до 32-х камер відеоспостереження і відеореєстратор. Найпростіше пристрій для ведення мобільного відеоспостереження — це бездротові видеоглазки з GPRS сім-картою. Все, що відбувається користувач може побачити в онлайн режимі, наприклад, зі свого телефону.