Матричні комутатори

0
134

Для створення масштабної системи відеоспостереження, а також при розширенні вже існуючої, часто використовують матричні комутатори. Сучасні комутатори дають можливість автоматично спостерігати за подіями на охоронюваній території, відтворювати картинку з камер відеоспостереження на певних моніторах або обладнанні для здійснення відеозапису. У системах відеоспостереження, що функціонують на великих об’єктах, де необхідно підтримувати високий рівень безпеки, матричні комутатори вважаються головним елементом системи, який здатний з’єднувати різне відеообладнання в кількості до 1000 одиниць.

У своїй структурі матричні комутатори мають блоки керування камерами відеоспостереження, мультиплексорами, устаткуванням, що відповідає за відеозапис. Крім того, до комутатора можна підключити систему охоронної сигналізації. Комутатором можна управляти через персональний комп’ютер з допомогою спеціально розроблених програм.

Складовими матричного комутатора є електронні перемикачі, за допомогою яких можна з’єднувати між собою різні компоненти системи відеоспостереження. Таке обладнання дозволяє, наприклад, вивести картинку з однієї відеокамери одночасно на кілька моніторів або здійснити послідовний показ зображення з різних камер відеоспостереження.

Багато комутатори оснащені функцією додавання тексту до зображення. Можна встановити дату і час, які будуть відображатися в запису. Не дивлячись на свою широку функціональність, матричні комутатори досить прості у використанні. При експлуатації комутаторів у великих системах відеоспостереження використовують виносні клавіатури. З їх допомогою можна управляти самим матричним комутатором, камерами відеоспостереження та іншими відеообладнанням.