Використання метаданих у відеоспостереженні

0
241

Абсолютно на різних об’єктах ми можемо зустріти як поодинокі відеокамери, так і великі системи відеоспостереження, що налічують десятки відеокамер, а відповідно величезна кількість даних, що зберігаються в відеоархіві. Зрозуміло, архів відеозаписів — це досить головна частина системи відеоспостереження, а пошук потрібної інформації серед всіх архівних даних часто стає головним завданням системи.

Для того, щоб пошук потрібного події серед великої кількості записаних даних в архіві не затягнувся на дні, тижні або місяці існує технологія у сфері пошуку, яка робить можливим швидкий пошук необхідних даних. Мова йде про метадані, які являють собою формальне логічне опис всього, що відбувається в кадрі. Такі дані можуть нести інформацію про об’єкт, його колір, форму, розмір, швидкості пересування. Вся ця інформація зберігається разом з відеозаписом, але має досить маленький розмір. Пошук необхідної інформації здійснюється шляхом зазначення запиту у відповідному пошуковику. Процес пошуку потрібної інформації, аналогічно використанню будь-якого інтернет-пошукача, займає декілька секунд.

Метадані формуються шляхом обробки відеопотоку, що надійшов з камери відеоспостереження, за допомогою відповідних алгоритмів. Алгоритм створення метаданих може створюватися як на самій відеокамері, так і за допомогою відповідного програмного забезпечення на комп’ютері. Використання метаданих дозволяє не тільки в реальному часі аналізувати події, зафіксовані камерами відеоспостереження, але і використовувати архівну базу цих даних. Після того, як інформація була збережена, можна перевірити наявність у минулому підозрілих ситуацій, а критерії підозрілості зазначаються в той момент, коли виникла потреба в цій інформації. Якщо моніторинг ведеться в онлайн режимі, то підозрілі ситуації задаються заздалегідь. Таким чином, користувач може в будь-який час знайти всю його в даний час інформацію серед минулих подій. Для того, щоб пошук необхідної інформації не викликав багато складнощів і не займав велику кількість часу, використовуються унікальні технології, які спеціально розроблені для зберігання метаданих і пошуку серед них необхідної інформації.