Оригінальні способи використання відеоспостереження

0
417

Якщо замислитися над тим, де ми щодня стикаємося з відеоспостереженням, то список таких місць, напевно, буде досить великим. Відеокамери широко використовуються в нашому повсякденному житті. Системи відеоспостереження стоять на сторожі безпеки в кожному торгово-розважальному центрі, аеропортах, авто та залізничних вокзалах та інших громадських місцях. Не варто забувати і про використання відеокамер приватними особами. Ми навіть уявити собі не можемо скільки людей мають вдома хоча б одну камеру, наприклад, підключену до хмарного сервісу відеоспостереження, щоб, перебуваючи на роботі, подивитися за своєю дитиною або майном у момент відсутності. Основна мета, заради якої встановлюються відеокамери, забезпечення безпеки, але є ще й інші варіанти використання відеоспостереження. У сучасному світі відеоспостереження переплітається навіть з мистецтвом. Деякі художники користуються спеціальними програмними комплексами і зображеннями облич людей, які були отримані з вуличних камер відеоспостереження, для створення своїх творів мистецтва.

Оригінальним варіантом використання відеоспостереження в громадському місці можна назвати робота «Mojo», розташованого в Сан-Педро. Автором цього творіння є Крістіан Моелер. Конструкція, яка розташовується на стовпі, має можливість повертатися і нахилятися. У цей момент світло від прожектора спрямовується на випадкових людей, які потрапили в об’єктив відеокамер, розташованих на дахах. Спеціальна програма з допомогою даних від камер відеоспостереження ставить перед «Mojo» завдання супроводжувати випадкового пішохода. Такий варіант використання відеоспостереження носить розважальний характер. Хоча реакція перехожих буває абсолютно різною.

Оригінальні способи використання відеоспостереженняЄ ще кілька прикладів нестандартного застосування відеоспостереження. Один з них — спеціальна «фотобудка». Працює вона на основі спеціального програмного забезпечення , яке здатне розпізнавати обличчя. Ця конструкція сканує зображення, отримані з відеокамер, розташованих в її корпусі. Зображення, яке показується на екрані, збільшена приблизно в шість разів. Періодично з загального числа зображень вибирається одне і переводиться для показу на так званій «стіні слави».

Крім розважальних заходів відеоспостереження знайшло своє застосування в медичній сфері. Прикладом служить незвичайний проект, який був впроваджений в одній російській лікарні. Суть полягала в тому, що такі прилади, як сканери УЗД, видеогастроскопы, а також хірургічні зонди були підключені до системи відеоспостереження. Завдяки цьому з’явилася можливість зберегти електронну запис хвороби. Крім цього, є можливість зберігати і передавати ці записи, в тому числі за допомогою інтернету. Як ми бачимо, системи відеоспостереження стають поширеними ті тільки в сфері безпеки, але і в тих напрямках, де раніше їх впровадження не представлялося можливим.