Основні типи відеоаналітікі

0
347

В даний час використання інтелектуальних можливостей систем відеоспостереження досить широко поширена і застосовується у різних сферах діяльності. Одним з важливих напрямків у цій сфері є видеоаналитика.

У світі відеоспостереження видеоаналитика поділяється на різні види:

  • Периметральна видеоаналитика. Такий тип використовується для систем відеоспостереження, призначених для охорони великих територій, для фіксації проникнення і переходу через встановлену заборонену лінію «стерильною» зоні.
  • Ситуаційна видеоаналитика. Її використовують для розпізнавання підозрілих ситуацій, які пов’язані з діями людей або переміщенням авто або інших транспортних засобів. У ситуаційної аналітиці правила роботи задає сам користувач (наприклад, може бути встановлено заборону на паркування на певній території), або робота може здійснюватися на підставі збереженою статистики (наприклад, фіксація на заданій території більшої кількості людей, ніж зазвичай при тих же часових умовах).
  • Бізнес-аналітика. Цей варіант застосовується для управління організацією або підприємством для оцінки ефективності трудової співробітників, оптимізації бізнес-процесів і вивчення поведінки клієнтів. Бізнес-аналітика характеризується розвиненими способами підсумовування даних і створення звітів.
  • Біометрична видеоаналитика. Використовується для розпізнавання та супроводження осіб з допомогою біометричних ознак. Біометрія в своєму класичному вигляді застосовує «чорний» і «білий» списки для проведення порівняльного аналізу облич людей.
  • Номерна видеоаналитика. Цей тип необхідний для розпізнавання реєстраційних знаків транспортних засобів, а також для проведення аналізу їх руху з використанням інформації, отриманої з безлічі відеокамер.
  • Багатокамерна видеоаналитика. Такий варіант використовується для супроводу будь-якого об’єкта за допомогою безлічі камер відеоспостереження. Таким чином створюється траєкторія руху об’єкта на всій території, яка потрапляє під нагляд.
  • Технологічна видеоаналитика. Даний тип відеоаналітікі необхідний для спостереження за технологічними процесами, контролю за якістю виробництва, підвищення рівня продуктивності.
  • Видеоаналитика високої чіткості. Цей тип відеоаналізу потоків використовується в HD системах відеоспостереження.
  • Тамперінг-сигналізація. Забезпечує постійний контроль за роботою обладнання для того, щоб вчасно виявити технічні проблеми, а також виявити несанкціоноване втручання в систему відеоспостереження. тамперінг-сигналізація включається в тому випадку, якщо відбулося засвітка зображення, забруднення об’єктива або які-небудь дії з відеокамерою, наприклад, розворот в іншому напрямку, відключення.
  • Видеоаналитика — це досить перспективний напрям, який не перестає розвиватися. Використання відеоаналітікі в системах видеонаблюдния робить їх більш ефективними і здатними вирішувати безліч завдань.