Питання переходу на хмарні технології

0
734

Розвиток нових технологій не стоїть на місці, відбувається постійне вдосконалення існуючих систем відеоспостереження. Але якщо порівнювати досягнення, які відомі на сьогоднішній день у сфері інформаційних технологій, то новинки в світі відеоспостереження значно відстають.

В даний час зовсім невелика частка ринку ввидеонаблюдения працює з хмарними системами. Для наочності можна цю інформацію подати цифрами. Невелика частка ринку — це лише кілька сотень мільйонів доларів, при тому, що весь ринок являє собою 15 млрд. Ймовірно, не всі знають, що сервіси YouTube, Skype, якими ми користуємося регулярно, також являють собою різні форми хмарних рішень. Ці компанії за допомогою хмарної моделі тепер можуть створювати різні нові додатки, чого раніше вони зробити не могли.

За минулі кілька років пропускні можливості мережі значно розширилися, вартість стала менше, а обсяг даних, навпаки, більше. Тепер основною вимогою до камер відеоспостереження є передача більшої кількості мегапікселів при більшій швидкості запису. Для великих додатків потрібна висока швидкість. Деякі компанії розмірковують над питанням переходу на хмарні сервіси, але разовий перехід на хмарні рішення не представляється можливим, так як ширина пропускного каналу в повній мірі не відповідає вимогам систем відеоспостереження.

Багато організацій, які займаються розробкою систем відеоспостереження практикують об’єднання з іншими системами, які використовуються на об’єктах. На даний момент є різні функціональні доповнення, які широко застосовуються в звичайних системах відеоспостереження, але поки ще не були використані в хмарних рішень. Якщо об’єднати відеоспостереження з іншими функціональними системами, то користувач може отримати зручний інтелектуальний сервіс без зайвих витрат як фінансових, так і трудових.

Звичайно ж, не виключено, що в найближчому майбутньому будуть розроблені новітні хмарні технології, які будуть мати значно більше функціональних можливостей. Такі сервіси зможуть не тільки забезпечувати дистанційний доступ і зберігання інформації в хмарному архіві, але і, ймовірно, стануть центральною частиною робочої бізнес-моделі. Розвиток хмарного відеоспостереження може понести за собою значний прорив в області відеотехнологій.